Audacity - en to cs translation catalogue (1494 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
cs: 	-velikost bloku nnn (nastavit maximální velikost diskového bloku v bytech)

en: 	-help (this message)
cs: 	-nápověda (tato zpráva)

en: 	-test (run self diagnostics)
cs: 	-test (spustit vlastní diagnostiku)

en: 	-version (display Audacity version)
cs: 	-verze (zobrazit verzi Audacity)

en:    Duration must be at least 1 millisecond
cs:    Délka musí být alespoň 1 millisekunda

en:  (disabled)
cs:  (zakázáno)

en:  - Left
cs:  - Levý

en:  - Right
cs:  - Pravý

en:  - Vamp audio analysis plugin
cs:  - Plugin pro analýzu zvuku Vamp

en:  Mute On
cs: Umlčet zapnuto

en:  Please select an action
cs: Zvolte prosím akci

en:  Select On
cs: Výběr zapnut

en:  Solo On
cs: Solo zapnuto

en:  window
cs:  okno

en: !Simplified View
cs: !Zjednodušený pohled

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
cs: "%s" neexistuje.
    
    Chcete ho vytvořit?

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Dolby Digital. 
    Audacity tento typ souboru v současné době neumí otevřít.
    Je třeba provést konverzi na podporovaný zvukový formát, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing or editing, but you can 
    display it by clicking File > Import > MIDI.
cs: "%s"  je MIDI soubor, který neobsahuje zvuková data. 
    Audacity  tento typ souboru nedokáže otevřít pro přehrávání nebo editaci, 
    ale můžete jej alespoň zobrazit, když kliknete na Soubor > Importovat > MIDI.

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Musepack. 
    Audacity tento typ souboru neumí otevřít. 
    Pokud máte za to, že se jedná o mp3 soubor, změňte jeho příponu na ".mp3" 
    a pokuste se jej importovat znovu. V případě neúspěchu musíte provést převod 
    na podporovaný formát, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je soubor pro RealPlayer. 
    Audacity tento proprietární formát neumí otevřít.
    Je třeba provést konverzi do některého z podporovaných formátů, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Wavpack. 
    Audacity tento typ souboru neumí otevřít.
    Je třeba provést konverzi na podporovaný zvukový formát, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Windows Media. 
    Audacity tento typ souboru nemůže otevřít vinou patentových omezení.
    Je třeba provést konverzi do některého z podporovaných formátů, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
cs: "%s" je soubor obsahující noty, nikoliv zvuková data. 
    Audacity tento typ souboru neumí otevřít. 
    Zkuste jej převést do zvukového formátu např. jako WAV nebo AIFF 
    a potom importovat nebo nahrát do Audacity.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
cs: "%s"  je seznam souborů k přehrávání (playlist).
    Audacity tento soubor nemůže otevřít protože obsahuje jen odkazy na jiné soubory.
    Dá se ale otevřít v textovém editoru a jednotlivé soubory stáhnout.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je soubor Advanced Audio Coding. 
    Audacity tento typ souboru neumí otevřít.
    Bude třeba provést převod na některý podporovaný formát, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Ogg Speex. 
    Audacity tento typ souboru v současné době neumí otevřít.
    Je třeba provést konverzi na podporovaný zvukový formát, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvuková stopa CD. 
    Audacity tyto stopy nedokáže  přímo otevřít. 
    Převeďte (rippněte) CD stopy do některého z formátů,  
    které Audacity umí importovat. Např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is an encrypted audio file. These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zakódovaný zvukový soubor, pravděpodobně z on-line obchodu s hudbou. 
    Kvůli zakódování Audacity nedokáže tento soubor otevřít.
    Zkuste jej do Audacity nahrát nebo vypálit na CD a následně 
    převést do některého podporovaného formátu, jako je WAV nebo AIFF.

en: "%s" successfully created.
cs: "%s" úspěšně vytvořeno.

en: %d Channels
cs: %d kanálů

en: %d minutes, %d seconds
cs: %d minut, %d sekund

en: %d rows, %d columns
cs: %d řádků, %d sloupců

en: %d seconds
cs: %d sekund

en: %s changed
cs: %s změněno

en: %s does not exist and could not be opened.
    
    It has been removed from the history list.
cs: %s neexistuje, proto nemůže být otevřen.
    
    Záznam byl odstraněn ze seznamu historie.

en: %s is already open in another window.
cs: %s je už otevřen v jiném okně.

en: %s-old%d
cs: %s-puv%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
cs: &O čištění mluveného slova Audacity CleanSpeech...

en: &About Audacity...
cs: O programu &Audacity...

en: &Add
cs: Přid&at

en: &Align Tracks...
cs: Zarovn&at stopy...

en: &All	Ctrl+A
cs: Vš&e	Ctrl+A

en: &Analyze
cs: &Analyzovat

en: &Ask user
cs: Zept&at se uživatele

en: &Audio Device Info...
cs: &Informace o zvukovém zařízení...

en: &Audio Track	Ctrl+Shift+N
cs: &Zvuková stopa	Ctrl+Shift+N

en: &Audio...	Ctrl+Shift+I
cs: &Zvuková data...	Ctrl+Shift+I

en: &Beep on completion of longer activities
cs: Ukončení déle trvajících operací oznámit &pípnutím

en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: &Chains
cs: &Sady

en: &Clear
cs: &Vymazat

en: &Close	Ctrl+W
cs: &Zavřít	Ctrl+W

en: &Collapse All Tracks	Ctrl+Shift+C
cs: Sbalit vše&chny stopy	Ctrl+Shift+C

en: &Command
cs: &Příkaz

en: &Control Toolbar
cs: &Ovládací panel

en: &Copy	Ctrl+C
cs: &Kopírovat	Ctrl+C

en: &Cut	Alt+X
cs: &Vyjmout	Alt+X

en: &Defaults
cs: &Výchozí hodnoty

en: &Delete	Alt+K
cs: &Smazat	Alt+K

en: &Delete	Ctrl+K
cs: &Smazat	Ctrl+K

en: &Device Toolbar
cs: Panel &zařízení

en: &Discard
cs: O&dstranit

en: &Do not copy any audio
cs: &Nekopírovat žádná zvuková data

en: &Download
cs: &Stáhnout

en: &Edit
cs: Úpr&avy

en: &Edit Labels
cs: &Upravit popisky

en: &Edit Parameters
cs: &Upravit parametry

en: &Edit Toolbar
cs: &Editační panel

en: &Ergonomic order of audio I/O buttons
cs: &Ergonomické uspořádání tlačítek zvukového vstupu a výstupu

en: &Export...
cs: &Exportovat...

en: &File
cs: &Soubor

en: &Find Library
cs: &Najít knihovnu

en: &Fit in Window	Ctrl+F
cs: &Přizpůsobit oknu	Ctrl+F

en: &Generate
cs: &Generovat

en: &Grayscale
cs: &Odstíny šedi

en: &Hardware Playthrough: Play new track while recording it
cs: &Hardware Playthrough: Během nahrávání novou stopu zároveň přehrávat

en: &Help
cs: &Nápověda

en: &History...
cs: &Historie

en: &Import...
cs: &Importovat...

en: &Insert
cs: Vlož&it

en: &Join	Alt+J
cs: Spo&jit	Alt+J

en: &Join	Ctrl+J
cs: Spo&jit	Ctrl+J

en: &Label Track
cs: &Popisová stopa

en: &Labels...
cs: &Popisky...

en: &Left at Playback Position	[
cs: &Levá značka na pozici přehrávání	[

en: &Load...
cs: &Načíst...

en: &Lock
cs: &Zamknout

en: &Make a copy of uncompressed audio files before editing (safer)
cs: Před editací v&ytvořit kopii souboru (bezpečnější)

en: &Meter Toolbar
cs: &Měřící panel

en: &Mix and Render
cs: S&míchat a vykreslit

en: &Mute All Tracks	Ctrl+U
cs: &Vypnout všechny stopy	Ctrl+U

en: &Name
cs: &Název

en: &New	Ctrl+N
cs: &Nový	Ctrl+N

en: &None	Ctrl+Shift+A
cs: &Nic	Ctrl+Shift+A

en: &Normalize all tracks in project
cs: &Normalizovat všechny stopy v projektu

en: &Open...	Ctrl+O
cs: &Otevřít...	Ctrl+O

en: &Options...
cs: &Nastavení...

en: &Parameters
cs: &Parametry

en: &Paste	Ctrl+V
cs: &Vložit	Ctrl+V

en: &Play other tracks while recording new one
cs: Během nahrávání nové sto&py přehrávat ostatní

en: &Preferences...	Ctrl+,
cs: &Předvolby...	Ctrl+,

en: &Preferences...	Ctrl+P
cs: N&astavení programu...	Ctrl+P

en: &Print...
cs: &Tisk...

en: &Read uncompressed audio files directly from the original (faster)
cs: Číst přímo z původního soubo&ru (rychlejší)

en: &Redo
cs: &Znovu

en: &Redo %s
cs: &Znovu %s

en: &Remove
cs: Odst&ranit

en: &Resample...
cs: Převzo&rkovat...

en: &Reset Toolbars
cs: &Obnovit panely

en: &Right at Playback Position	]
cs: &Pravá značka na pozici přehrávání	]

en: &Run Benchmark...
cs: Spustit benchma&rk...

en: &Save Project	Ctrl+S
cs: &Uložit projekt	Ctrl+S

en: &Save...
cs: &Uložit...

en: &Screenshot Tools...
cs: &Nástroje pro snímkování obrazovky...

en: &Select all audio in project, if none selected
cs: Pokud není vybrán žádný projekt, &vybrat všechny

en: &Select chain
cs: Vybrat &sadu příkazů

en: &Selection Toolbar
cs: &Výběrový panel

en: &Show Clipping
cs: &Ukázat clipping

en: &Show Welcome Message...
cs: &Zobrazit uvítací zprávu...

en: &Show prompt to save, even if project is empty
cs: Nabídnout uložení i když je projekt &prázdný

en: &Silence	Ctrl+L
cs: &Nahradit tichem	Ctrl+L

en: &Software Playthrough: Play new track while recording it
cs: &Software Playthrough: Během nahrávání novou stopu zároveň přehrávat

en: &Software Playthrough: Play new track while recording it (uncheck when recording "stereo mix")
cs: &Software Playthrough: Během nahrávání novou stopu zároveň přehrávat (odškrtněte, pokud nahráváte "stereo mix")

en: &Split Cut	Shift+Alt+X
cs: &Rozdělit a vyjmout	Shift+Alt+X

en: &Start time
cs: Počáteční ča&s

en: &Stereo Track
cs: &Stereo stopa

en: &Stereo to Mono
cs: &Stereo na mono

en: &Time Track
cs: Časová s&topa

en: &Timer Record...
cs: Ča&sované nahrávání...

en: &Toolbars...
cs: Panely nás&trojů...

en: &Tracks
cs: S&topy

en: &UnMute All Tracks	Ctrl+Shift+U
cs: &Zapnout všechny stopy	Ctrl+Shift+U

en: &Undo	Ctrl+Z
cs: &Zpět	Ctrl+Z

en: &Undo %s
cs: &Zpět %s

en: &Undo Levels Available
cs: Úrovně návrat&u k dispozici

en: &Unlock
cs: &Uvolnit

en: &Update display while playing
cs: &Během přehrávání obnovovat zobrazení

en: &Upload File...
cs: Nahrát so&ubor na server...

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
cs: Po&užít uživatelský mix (například export do multikanálového souboru 5.1)

en: &View
cs: &Zobrazit

en: &Welcome to Audacity!
cs: &Vítejte v Audacity!

en: &Zoom to Selection	Ctrl+E
cs: &Zvětšit podle výběru	Ctrl+E

en: (Best Quality)
cs: (nejlepší kvalita)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
cs: (Ne všechny kombinace hlaviček a kódování jsou možné.)

en: (Recovered)
cs: (Obnoveno)

en: (Smaller files)
cs: (Menší soubory)

en: (external program)
cs: (externí program)

en: , maximum amplitude = %.1f dB
cs: , maximální amplituda = %.1f dB

en: - END -
cs: - KONEC -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
cs: -120 dB (přibližná mez lidského sluchu)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
cs: -145 dB (PCM rozsah 24 bitových vzorků)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
cs: -36 dB (mělký rozsah pro vysokofrekvenční editaci)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
cs: -48 dB (PCM rozsah 8 bitových vzorků)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
cs: -60 dB (PCM rozsah 10 bitových vzorků)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
cs: -96 dB (PCM rozsah 16 bitových vzorků)

en: -Infinity
cs: -Nekonečno

en: 0 (fastest)
cs: 0 (nejrychlejší)

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
cs: 0100 dnů 024 h 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
cs: 0100 h 060 m 060 s+.# vzorků

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
cs: 0100 h 060 m 060 s+.030 snímků| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
cs: 0100 h 060 m 060 s+.24 snímků

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
cs: 0100 h 060 m 060 s+.25 snímků

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
cs: 0100 h 060 m 060 s+.30 snímků|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
cs: 0100 h 060 m 060 s+.75 snímků

en: 01000,01000 frames|24
cs: 01000,01000 snímků|24

en: 01000,01000 frames|25
cs: 01000,01000 snímků|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
cs: 01000,01000 snímků|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
cs: 01000,01000 snímků|75

en: 01000,01000 seconds
cs: 01000,01000 sekund

en: 01000,01000,01000 samples|#
cs: 01000,01000,01000 vzorků|#

en: 1 Channel (Mono)
cs: 1 kanál (Mono)

en: 1.0 or earlier
cs: 1.0 nebo předešlé

en: 16-bit PCM
cs: 16 bit PCM

en: 2 Channels (Stereo)
cs: 2 kanály (Stereo)

en: 24-bit PCM
cs: 24 bit PCM

en: 256 - default
cs: 256 - výchozí

en: 32768 - most narrowband
cs: 32768 - nejužší pásmo

en: 4096 - most narrowband
cs: 4096 - nejužší pásmo

en: 8 (best)
cs: 8 (nejlepší)

en: </p><center><h3>Getting Started</h3></center><br>
cs: </p><center><h3>Jak začít</h3></center><br>

en: <p>You don't appear to have Audacity help files on your machine. Either <a href="http://audacity.sourceforge.net/help/documentation">download</a> the help files and then access them again from Audacity by clicking <i>Help</i> then <i>Index</i>, or click <a href="http://www.audacityteam.org/manual/index.php?title=Main_Page">here</a> to read the full Manual online.
cs: <p>Zdá se, že soubory s nápovědou k Audacity nejsou na vašem počítači. Můžete buď <a href="http://audacity.sourceforge.net/help/documentation">stáhnout</a> nápovědu a potom se k ní dostat z menu <i>Nápověda</i>, <i>Obsah</i>, nebo klikněte <a href="http://www.audacityteam.org/manual/index.php?title=Main_Page">sem</a> a můžete si přečíst celý manuál on-line.

en: A Free Digital Audio Editor
cs: Svobodný editor digitálního zvuku

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
cs: Soubor s názvem "%s" už existuje.  Nahradit?

en: A&lways mix all tracks down to Stereo or Mono channel(s).
cs: Vždy smíchat stopy do stereo nebo mono kaná&lů.

en: Action
cs: Akce

en: Actual Rate: %d
cs: Současné vzorkování: %d

en: Add &Label At Selection	Ctrl+B
cs: V&ložit popisku k výběru	Ctrl+B

en: Add &New...
cs: Přidat &novou...

en: Add Label
cs: Přidat popisku

en: Add Label At &Playback Position	Ctrl+M
cs: Vložit popisku na pozici &přehrávání	Ctrl+M

en: Add label at selection
cs: Přidat popisku k výběru

en: Added label
cs: Vložený popis

en: Adjust Sensitivity
cs: Nastavit citlivost

en: Adjusted Pan
cs: Upravené panorama

en: Adjusted envelope.
cs: Upravená obálka.

en: Adjusted gain
cs: Upravená citlivost

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: Advanced Mixing Options
cs: Pokročilé volby míchání

en: Album
cs: Album:

en: Album Title
cs: Název alba

en: Algorithm:
cs: Algoritmus:

en: Ali&gn And Move Cursor...
cs: Zarovnat a přesunout kurzor...

en: Align
cs: Zarovnat

en: Align End with Cu&rsor
cs: Zarovnat konec na ku&rzor

en: Align End with Selection En&d
cs: Zarovnat konec na &konec výběru

en: Align End with Selection Star&t
cs: Zarovnat konec na &začátek výběru

en: Align Tracks To&gether
cs: Zarovnat stopy na&vzájem

en: Align with &Cursor
cs: Zarovnat na &kurzor

en: Align with &Zero
cs: Zarovnat na n&ulu

en: Align with Selection &End
cs: Zarovnat na konec &výběru

en: Align with Selection &Start
cs: Zarovnat na &začátek výběru

en: Aligned
cs: Zarovnáno

en: Aligned cursor
cs: Zarovnán kurzor

en: Aligned end with cursor
cs: Zarovnán konec na kurzor

en: Aligned end with selection end
cs: Zarovnán konec na konec výběru

en: Aligned end with selection start
cs: Zarovnán konec na začátek výběru

en: Aligned with selection end
cs: Zarovnáno na konec výběru

en: Aligned with selection start
cs: Zarovnáno na začátek výběru

en: Aligned with zero
cs: Zarovnáno na nulu

en: All files (*)|*
cs: Všechny soubory (*)|*

en: All files (*.*)|*.*|MIDI files (*.mid)|*.mid|Allegro files (*.gro)|*.gro
cs: Všechny soubory (*.*)|*.*|MIDI soubory (*.mid)|*.mid|Allegro soubory (*.gro)|*.gro

en: All files (*.*)|*.*|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|MP3 files (*.mp3)|*.mp3|Ogg Vorbis files (*.ogg)|*.ogg|FLAC files (*.flac)|*.flac
cs: Všechny soubory (*.*)|*.*|WAV soubory (*.wav)|*.wav|AIFF soubory (*.aif)|*.aif|AU soubory (*.au)|*.au|MP3 soubory (*.mp3)|*.mp3|Ogg Vorbis soubory (*.ogg)|*.ogg|FLAC soubory (*.flac)|*.flac

en: All files|*.*|All supported files|
cs: Všechny soubory|*.*|Všechny podporované soubory|

en: All required files in:
      %s
    were already present.
cs: Všechny potřebné soubory v:
      %s
    už existují.

en: All tracks must have the same sample rate
cs: Všechny stopy musí mít stejnou vzorkovací frekvenci

en: Allow clipping
cs: Povolit clipping

en: Alt-Left-Click
cs: Alt-Levé myšítko

en: Always &copy all audio into project (safest)
cs: Vždy &kopírovat všechna zvuková data  do projektu (nejbezpečnější)

en: Always copy all audio (safest)
cs: Vždy kopírovat všechna zvuková data (nejbezpečnější)

en: Amount to import:
cs: Rozsah k načtení:

en: Amplification (dB):
cs: Zesílení (dB):

en: Amplify
cs: Zesílit

en: Amplify by Dominic Mazzoni
cs: Zesílení od Dominica Mazzoniho

en: Amplify...
cs: Zesílit...

en: Amplifying
cs: Zesiluji

en: Amplitude (0-1)
cs: Amplituda (0-1)

en: Any
cs: Jakýkoliv

en: Appl&y Chain...
cs: &Použít sadu příkazů...

en: Applied effect: %s
cs: Použitý efekt: %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
cs: Použitý efekt: %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
cs: Použitý efekt: %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
cs: Použitý efekt: %s %.2f půltónů

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
cs: Použitý efekt: %s %d kroků, %.0f%% wet, frekvence = %.1f Hz, startovní fáze = %.0f deg, hloubka = %d, zp. vazba = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
cs: Použitý efekt: %s zpoždění = %f vteřin,  faktor dozvuku = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
cs: Použitý efekt: %s frekvence = %.0f Hz, zdůraznění = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
cs: Použitý efekt: %s frekvence = %.1f Hz, startovní fáze = %.0f deg, hloubka = %.0f%%, resonance = %.1f, frekvenční offset = %.0f%%

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
cs: Použitý efekt: Generovat DTMF tóny, %.6lf sekund

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
cs: Použitý efekt: Generovat šum, %.6lf sekund

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
cs: Použitý efekt: Generovat ticho, %.6lf sekund

en: Apply %s
cs: Použít %s

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
cs: Použít %s s parametry
    
    %s

en: Apply Chain
cs: Použít sadu příkazů

en: Apply to &Files...
cs: Použít na &soubory...

en: Apply to Current &Project
cs: Použít na současný &projekt

en: Applying '%s' to current project
cs: '%s' se aplikuje na současný projekt

en: Applying Dynamic Range Compression...
cs: Aplikuji kompresi dynamického rozsahu...

en: Applying Leveller...
cs: Upravují se úrovně (Leveller)...

en: Applying Nyquist Effect...
cs: Aplikuji Nyquist efekt...

en: Applying Phaser
cs: Aplikuji Fázor (Phaser)

en: Applying Spike Cleaner...
cs: Aplikuje se odstranění špiček...

en: Applying Stereo to Mono
cs: Převádí se Stereo na Mono

en: Applying Wahwah
cs: Aplikuji kvákadlo (Wahwah)

en: Applying...
cs: Aplikuje se...

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
cs: Skutečně nechcete opravit žádné projekty?
    Později už oprava nebude možná.

en: Are you sure you want to delete %s?
cs: Skutečně chcete smazat %s?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
cs: Opravdu chcete vrátit seznam žánrů do výchozího stavu?

en: Are you sure you want to save the file as "
cs: Opravdu chcete soubor uložit jako "

en: Artist
cs: Interpret:

en: Artist Name
cs: Interpret

en: Artist:
cs: Interpret:

en: Ask me
cs: Zeptat se

en: Attack Time:
cs: Délka náběhu:

en: Attack Time: %.1f secs
cs: Čas náběhu: %.1f sek.

en: Attack/decay time (secs):
cs: Čas náběhu/dozvuku (sek.):

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
cs: Pokus o odstranění šumu bez profilu šumu.

en: Audacity %s Development Team
cs: Vývojový tým %s Audacity

en: Audacity %s Support Team
cs: Tým podpory %s Audacity

en: Audacity %s ToolBar
cs: Audacity %s panel

en: Audacity First Run
cs: První spuštění Audacity

en: Audacity Preferences
cs: Nastavení Audacity

en: Audacity Project Files
cs: Projektové soubory Audacity

en: Audacity Smart Record - Waiting for Start
cs: Audacity inteligentní nahrávání - čeká se na začátek

en: Audacity Smart Record Progress
cs: Audacity inteligentní nahrávání - postup

en: Audacity Timer Record
cs: Časované nahrávání Audacity

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
cs: Audacity nemůže najít umístění pro dočasné soubory.
    Prosím zadejte správný adresář v dialogu pro nastavení.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
cs: Audacity nemůže najít soubor:
      %s.
    Téma se nenačetlo.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
cs: Audacity nemůže načíst soubor:
      %s.
    Pravděpodobně špatný png formát?

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
cs: Audacity nemůže otevřít soubor:
      %s
    pro čtení.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
cs: Audacity nemůže přečíst vlastní výchozí téma.
    Nahlaste prosím tuto chybu.

en: Audacity could not save file:
      %s
cs: Audacity nemůže uložit soubor:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
cs: Audacity nemůže zapsat soubor:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
cs: Audacity nemůže zapsat obrázky do souboru:
      %s.

en: Audacity did not recognize the type of this file.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw"
cs: Audacity nerozpoznala typ souboru.
    Pokud se nejedná o komprimovaný soubor,
    zkuste ho importovat s použitím "Importovat Raw".

en: Audacity found an orphaned blockfile %s! 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
cs: Audacity našla opuštěný blokovací soubor %s! 
    Prosím zvažte uložení a nové otevření projektu. Tím dojde k celkové kontrole projektu.

en: Audacity is a free program written by a team of volunteer developers around the world. Coordination happens thanks to SourceForge.net, an online service that provides free tools to open-source software projects. Audacity is available for Windows 98 and newer, Mac OS X, Linux, and other Unix-like operating systems. Older versions of Audacity are available for Mac OS 9.
cs: Audacity je svobodný program psaný skupinou dobrovolníků z celého světa. Jejich spolupráce probíhá díky SourceFore.net, online službě, která poskytuje zdarma nástroje pro vývoj projektů s otevřeným zdrojovým kódem. Audacity lze používat s Windows 98 či novějšími, Mac OS X, Linuxem a ostatními Unix-like operačními systémy. Starší verze Audacity lze používat na Mac OS 9.

en: Audacity is already running
cs: Audacity je již spuštěna

en: Audacity is based on code from the following projects:
cs: Audacity je založena na programovém kódu těchto projektů:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
cs: Audacity se nyní ukončí. Aby se použil nový dočasný adresář, prosím spusťte Audacity znovu.

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
cs: K ukládání formátu MP3 Audacity potřebuje soubor %s .

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
cs: Projektové soubory (.AUP) nejsou 
    asociovány s Audacity. 
    
    Provést asociaci, aby je bylo možno otevírat dvojkliknutím?

en: Audacity project files (.aup) let you save everything you're working on exactly as it
    appears on the screen, but most other programs can't open Audacity project files.
    
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
cs: Soubory projektů Audacity (.aup) Vám umožňují uložit vše s čím pracujete přesně tak
    jak to vypadá na obrazovce, ale většina ostatních programů neumí načíst tyto soubory.
    
    Pokud chcete uložit soubor, který bude čitelný i ostatními programy, zvolte jeden
    z exportních příkazů.

en: Audacity projects (*.aup)|*.aup
cs: Audacity projekty (*.aup)|*.aup

en: Audacity projects|*.aup|
cs: Audacity projekty|*.aup|

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
cs: Audacity nemůže zajistit adresář pro pracovní soubory.
    Je možné, že tento adresář právě používá jiná kopie Audacity.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
cs: Audacity nedokázalo převést projekt z Audacity 1.0 do nového formátu projektu.

en: Audio I/O
cs: Audio vstup/výstup (I/O)

en: Audio Position:
cs: Pozice:

en: Audio Track
cs: Zvuková stopa

en: Audio cache
cs: Zvuková vyrovnávací paměť

en: Audio file
cs: Zvukový soubor

en: Audio playback and recording
cs: Přehrávání a záznam zvuku

en: Audio to buffer:
    (higher = more latency)
cs: Vyrovnávací paměť:
    (vyšší = větší latence)

en: Author:
cs: Autor:

en: Auto Duck
cs: Automatické zeslabení (Auto Duck)

en: Auto Duck by Markus Meyer
cs: Automatické zeslabení (Auto Duck) od Markuse Meyera

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
cs: Automatické zeslabení vyžaduje řídící stopu, která musí být umístěna pod vybranou stopou.

en: Auto Duck...
cs: Automatické zeslabení...

en: Auto save
cs: Automatické ukládání

en: Auto save a copy of the project in a separate folder
cs: Automaticky uložit kopii projektu do zvláštního adresáře

en: Auto save interval:
cs: Automaticky uložit každých:

en: Automatic Crash Recovery
cs: Automatická oprava pádu

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
cs: Automaticky při&způsobovat stopy svislému zvětšení

en: Automatically make labels from words
cs: Automaticky vytvářet popisky ze slov

en: Average
cs: Průměr

en: Axis:
cs: Osa:

en: Basic
cs: Základní

en: Bass Boost
cs: Zdůraznění basů (Bass Boost)

en: BassBoost...
cs: Zdůraznění basů...

en: Batch
cs: Dávka

en: Beats per Minute (BPM):   from
cs: Úderů za minutu (BPM):     Od

en: Behaviors
cs: Chování

en: Bit Rate Mode:
cs: Režim vzorkování:

en: Bit Rate:
cs: Datový tok (Bit Rate):

en: Bit depth:
cs: Bitová hloubka:

en: Boost (dB):
cs: Zdůraznění (boost) (dB):

en: Boosting Bass Frequencies
cs: Zdůrazňuji basové frekvence

en: Brown
cs: Hnědý

en: Browse...
cs: Procházet...

en: Build Information
cs: Informace o sestavení

en: Build type:
cs: Druh sestavení:

en: Burn to CD
cs: Vypálit na CD

en: Button
cs: Tlačítko

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
cs: Ř&etězec (Editujte dvojklikem nebo stiskněte mezerník)

en: C&hoose command
cs: Z&volit příkaz

en: CDDA frames (75 fps)
cs: CDDA snímků (75 fps)

en: Caching audio
cs: Ukládání do vyrovnávací paměti

en: Caching audio into memory...
cs: Zvuk se nahrává do vyrovnávací paměti...

en: Calibrate
cs: Kalibrovat

en: Calibration Results
cs: Výsledky kalibrace

en: Can't Redo
cs: Nic k zopakování

en: Can't Undo
cs: Nic k vrácení

en: Can't delete track with active audio
cs: Stopu s aktivním zvukem nelze smazat

en: Can't export multiple files
cs: Vícenásobný export nelze provést

en: Can't open project file
cs: Není možné otevřít soubor projektu

en: Can't process replacing
cs: Nemohu provést záměnu

en: Cancel Save
cs: Zrušit ukládání

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
cs: S touto vzorkovací a bitovou frekvencí  nelze exportovat do MP2

en: Cannot export audio in this format.
cs: Audio nelze exportovat v tomto formátu .

en: Cannot export audio to %s
cs: Audio nelze exportovat do %s

en: Center
cs: Střed

en: Chain
cs: Sada příkazů

en: Change Amplification Envelope
cs: Změnit křivku hlasitosti

en: Change Length...
cs: Změnit délku...

en: Change ONE Sample only
cs: Změnit jen JEDEN vzorek

en: Change Pitch
cs: Změnit výšku

en: Change Pitch without Changing Tempo
cs: Změnit výšku ladění bez změny tempa

en: Change Pitch...
cs: Změnit výšku...

en: Change Sample
cs: Změnit vzorek

en: Change Several Samples
cs: Změnit několikrát

en: Change Speed
cs: Změnit rychlost

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
cs: Změna rychlosti ovlivní jak rychlost, tak výšku

en: Change Speed...
cs: Změnit rychlost...

en: Change Tempo
cs: Změnit tempo

en: Change Tempo without Changing Pitch
cs: Změnit tempo bez změny ladění

en: Change Tempo...
cs: Změnit tempo...

en: Change gain on focused track	Shift+G
cs: Změnit citlivost v aktivní stopě	Shift+G

en: Change lower speed limit (%) to:
cs: Změnit dolní limit rychlosti  (%) na:

en: Change pan on focused track	Shift+P
cs: Změnit panorama v aktivní stopě	Shift+P

en: Change track name to:
cs: Přejmenovat stopu na:

en: Change upper speed limit (%) to:
cs: Změnit horní limit rychlosti  (%) na:

en: Changed '%s' to %d Hz
cs: Změněno '%s' na %d Hz

en: Changed '%s' to %s
cs: Změněno '%s' na %s

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
cs: Změna dočasného adresáře se projeví až po restartu Audacity.

en: Changing Length...
cs: Změna délky...

en: Changing Pitch
cs: Měním výšku

en: Changing Speed
cs: Mění se rychlost

en: Changing Tempo
cs: Mění se tempo

en: Changing block %s
cs: Měním blok%s

en: Channel
cs: Kanál

en: Channel: %2d
cs: Kanál: %2d

en: Channels
cs: Kanály

en: Chec&k Dependencies...
cs: Z&kontrolovat závislosti...

en: Choose Language for Audacity to use:
cs: Zvolte jazyk pro Audacity:

en: Choose a location to place the temporary directory
cs: Zvolte umístění pro dočasný adresář

en: Choose a location to save the exported files
cs: Zvolte umístění pro exportované soubory

en: Choose...
cs: Zvolit...

en: Cl&eanSpeech Mode (Customized GUI)
cs: Režim Cl&eanSpeech (Uživatelské rozhraní)

en: Clea&r
cs: &Vymazat

en: Clean Speech
cs: Čištění mluveného slova - Clean Speech

en: CleanSpeech C&hain...
cs: Sada příkazů Čištění mluveného slova - Clean Speech...

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
cs: Předvolby CleanSpeech (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
cs: Odstraňují se adresáře vyrovnávací paměti

en: Cleaning up temporary files
cs: Odstraňují se pracovní soubory

en: Cleaning up unused directories in project data...
cs: Odstraňují se nevyužité adresáře v projektu...

en: Click Removal...
cs: Odstranění praskání...

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
cs: Odstranění šumu a praskání od Craiga DeForesta

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
cs: Kliknutím a tahem myší nastavíte relativní velikost stereo stop.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
cs: Amplitudovou obálku editujte kliknutím a tahem myší

en: Click and drag to edit the samples
cs: Kliknutím a tahem myší editujte vzorky

en: Click and drag to move a track in time
cs: Kliknutím a tahem myší umístěte stopy na čas

en: Click and drag to move left selection boundary.
cs: Kliknutím a tahem myší nastavte hranici výběru

en: Click and drag to move right selection boundary.
cs: Kliknutím a tahem myší změňte pravou hranici výběru.

en: Click and drag to resize the track.
cs: Kliknutím a tahem myší změňte velikost stopy.

en: Click and drag to select audio
cs: Část zvukové stopy označte kliknutím a tahem myší

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
cs: Klikněte pro zvětšení, Shift+kliknutí pro zmenšení

en: Click to vertically zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
cs: Kliknutím zvětšíte vertikálně, kliknutím se shiftem zmenšíte...

en: ClickRemoval
cs: Odstranění praskání

en: Close
cs: Zavřít

en: Close focused track	Shift+C
cs: Zavřít vybranou stopu	Shift+C

en: Close project immediately with no changes
cs: Zavřít projekt hned a beze změn

en: Close project immediately with no further changes
cs: Nyní bez dalších změn zavřít projekt

en: Closing last window quits Audacity
cs: Zavření posledního okna ukončí Audacity

en: Co&py	Shift+Alt+C
cs: Ko&pírovat	Shift+Alt+C

en: Command %s not implemented yet
cs: Příkaz %s prozatím není implementován

en: Command Action
cs: Činnost příkazu

en: Command Output
cs: Výstup příkazu

en: Command-line options supported:
cs: Podporované řádkové příkazy:

en: Command:
cs: Příkaz:

en: Comments
cs: Komentáře

en: Comments:
cs: Komentáře:

en: Composer:
cs: Skladatel:

en: Compressor...
cs: Kompresor...

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Confirm Deletion
cs: Potvrdit smazání

en: Confirm?
cs: Potvrdit?

en: Constant
cs: Konstantní

en: Continue without deleting; silently work around the extra files
cs: Pokračovat bez smazání a tiše obejít zvláštní soubory

en: Control
cs: Ovládání

en: Conversion
cs: Převod

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
cs: Zkonvertován soubor projektu z Audacity 1.0 do nového formátu.
    Starý soubor byl uložen jako '%s'.

en: Copied labeled regions to the clipboard
cs: Oblasti s popiskami překopírované do schránky

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy All Audio into Project (Safer)
cs: Kopírovat všechna zvuková data do projektu (bezpečnější)

en: Copy Labels
cs: Kopírovat popisky

en: Copy Selected Audio Into Project
cs: Překopírovat vybraná zvuková data do projektu

en: Copying audio data into project...
cs: Do projektu se kopírují zvuková data...

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
cs: Není možné kopírovat stereo zvuk do monofonní stopy.

en: Copyright:
cs: Autorská práva:

en: Core Libraries
cs: Základní knihovny

en: Cosine
cs: Kosinová

en: Could not create autosave file:
cs: Nelze vytvořit záložní soubor:

en: Could not create directory:
      %s
cs: Není možné vytvořit adresář:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory
cs: Nebylo možné zjistit počet souborů v záložním adresáři

en: Could not find any audio devices.
cs: Není možné najít žádná zvuková zařízení.

en: Could not load file: "%s"
cs: Nelze načíst soubor: "%s"

en: Could not open MP3 encoding library!
cs: Nelze otevřít knihovnu pro převod do MP3!

en: Could not open file:
      %s
cs: Nelze otevřít soubor: 
      %s

en: Could not open file:
cs: Nelze otevřít soubor:

en: Could not open file: "%s"
cs: Nelze otevřít soubor: "%s"

en: Could not remove old auto save file
cs: Starý záložní soubor nelze odstranit

en: Could not remove old autosave file:
cs: Nelze odstranit záložní soubor:

en: Could not save project. Perhaps %s is not writeable,
    or the disk is full.
cs: Nelze uložit projekt. Je možné, že do %s nelze zapisovat,
    nebo je plný disk.

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
cs: Nelze nastavit parametry efektu %s
     na %s.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
cs: Nemohu najít složku s daty projektu: "%s"

en: Couldn't write to file:
cs: Nelze zapisovat do souboru:

en: Create
cs: Vytvořit

en: Created new audio track
cs: Nová zvuková stopa vytvořena

en: Created new label track
cs: Nově vytvořená popisová stopa

en: Created new project
cs: Nový projekt vytvořen

en: Created new stereo audio track
cs: Nová stereofonní zvuková stopa vytvořena

en: Created new time track
cs: Nově vytvořená časová stopa

en: Creating Noise Profile
cs: Vytvářím profil šumu

en: Credits
cs: Credits - zúčastnění lidé

en: Ctrl-Left-Click
cs: Ctrl-Levé myšítko

en: Ctrl-Left-Drag
cs: Ctrl-Tažení levým myšítkem

en: Ctrl-Wheel-Rotate
cs: Ctrl-Rotace-Kolečka

en: Cu&t	Ctrl+X
cs: Vyjmou&t	Ctrl+X

en: Cuberoot Autocorrelation
cs: Cuberoot autokorelace

en: Cubic
cs: Kubická

en: Cursor Left	Left
cs: Kurzor doleva	Left

en: Cursor Long Jump Left	Shift+,
cs: Kurzor dlouze doleva	Shift+,

en: Cursor Long Jump Right	Shift+.
cs: Kurzor dlouze doprava	Shift+.

en: Cursor Right	Right
cs: Kurzor doleva	šipka vlevo

en: Cursor Short Jump Left	,
cs: Kurzor krátce doleva Left	,

en: Cursor Short Jump Right	.
cs: Kurzor krátce doprava	.

en: Cursor to Track &End	Shift+K
cs: Kurzor na &konec stopy	Shift+K

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
cs: Kursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Špička: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
cs: Kursor: %d Hz (%s) = %d dB    Špička: %d Hz (%s) = %.1f dB

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Cut Labels
cs: Vyjmout popisky

en: Cut labeled regions to the clipboard
cs: Vyjmout označené oblasti a vložit do schránky

en: Cut to the clipboard
cs: Vyjmout a vložit do schránky

en: DTMF Tone Generator
cs: DTMF Tónový generátor

en: DTMF Tones...
cs: DTMF tóny...

en: DTMF sequence:
cs: DTMF sekvence:

en: De&faults
cs: Výc&hozí

en: De&lete
cs: Smaza&t

en: Debug build
cs: Sestavení pro odstraňování chyb

en: Decay Time:
cs: Čas doběhu:

en: Decay Time: %.1f secs
cs: Čas doběhu: %.1f sek.

en: Decay factor:
cs: Faktor dozvuku (decay):

en: Decrease gain on focused track	Alt+Shift+Down
cs: Zmenšit citlivost v aktivní stopě	Alt+Shift+Down

en: Default Sample Format:
cs: Výchozí formát vzorkování:

en: Default Sample Rate:
cs: Výchozí rychlost vzorkování:

en: Default View Mode
cs: Výchozí režim zobrazení

en: Default endianness
cs: Standardní endianness

en: Degree of Leveling
cs: Stupeň vyrovnání

en: Delay time (seconds):
cs: Čas zpoždění (vteřiny):

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete Labels
cs: Smazat popisky

en: Delete orphaned files [safe and recommended]
cs: Smazat nevyužité soubory [bezpečné a doporučené]

en: DeleteKey	Backspace
cs: Vymazat	Backspace

en: DeleteKey2	Delete
cs: Vymazat2	Delete

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
cs: Vymazáno %.2f sekund at t=%.2f

en: Deleted labeled regions
cs: Smazané oblasti s popiskami

en: Dependency check
cs: Kontrola závislostí

en: Depth (%):
cs: Hloubka (%):

en: Depth:
cs: Hloubka:

en: Detect clipping
cs: Rozpoznat clipping

en: Detecting clipping
cs: Detekce clippingu

en: Device
cs: Zařízení

en: Directories
cs: Adresáře

en: Directory %s does not exist. Create it?
cs: Adresář %s neexistuje. Vytvořit?

en: Directory %s is not writable
cs: Do adresáře %s nelze zapisovat

en: Disable Meter
cs: Vypnout ukazatel

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Disj&oin	Ctrl+Alt+J
cs: Rozpo&jit	Ctrl+Alt+J

en: Disj&oin	Shift+Alt+J
cs: Rozp&ojit	Shift+Alt+J

en: Disjoin
cs: Rozpojit

en: Disjoin Labels
cs: Rozpojit popisky

en: Disjoined labeled regions
cs: Rozpojené oblasti s popiskami

en: Disk space
cs: Místo na disku

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
cs: Místo na disku dostačuje pro %d hodin a %d minut nahrávání.

en: Disk space remains for recording %d minutes.
cs: Místo na disku dostačuje pro %d minut nahrávání.

en: Disk space remains for recording %d seconds.
cs: Místo na disku dostačuje pro %d sekund nahrávání.

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
cs: Místo na disku dostačuje pro 1 hodinu a %d minut nahrávání.

en: Display
cs: Zobrazení

en: Do Not Copy Any Audio
cs: Nekopírovat žádná zvuková data

en: Do Not Recover
cs: Neobnovovat

en: Do you still want to start Audacity?
cs: Skutečně chcete spustit Audacity?

en: Do you want to save the changes?
cs: Chcete uložit změny?

en: Don't show this again at start up
cs: Toto už při startu nezobrazovat

en: Don't show this warning again
cs: Nezobrazovat znovu toto varování

en: Down Octave
cs: O oktávu níž

en: Download...
cs: Stáhnout...

en: Drag label boundary
cs: Přetáhněte hranici popisky

en: Drag one or more label boundaries
cs: Přetáhněte jednu nebo více hranic popisek

en: Drag the label vertically to change the order of the tracks.
cs: Pořadí stop změníte svislým tažením za jejich popisovou část.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
cs: Táhnout levým tlačítkem myši pro zvětšení oblasti, stisknutím pravého zmenšení

en: Draw Tool
cs: Kreslení

en: Draw Tool	F3
cs: Kreslení	F3

en: Draw curves
cs: Křivky

en: Duck amount:
cs: Míra zeslabení:

en: Duplic&ate	Ctrl+D
cs: Duplikov&at	Ctrl+D

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Duplicated
cs: Duplikováno

en: Duration
cs: Délka

en: Duration:
cs: Délka:

en: Dynamic Range Compressor
cs: Kompresor dynamického rozsahu

en: Dynamic Range Compressor by Dominic Mazzoni
cs: Kompresor dynamického rozsahu od Dominica Mazzoniho

en: E&xit	Ctrl+Q
cs: &Ukončit program	Ctrl+Q

en: E&xpand All Tracks	Ctrl+Shift+X
cs: Rozbalit všechny &stopy	Ctrl+Shift+X

en: Edit
cs: Úpravy

en: Edit C&hains...
cs: Upra&vit sady příkazů...

en: Edit Chains
cs: Editovat sady příkazů

en: Edit Genres
cs: Editovat žánry

en: Edit Metadata
cs: Upravit metadata

en: Edit Metadata tags
cs: Editovat metadata tagy

en: Edit metadata
cs: Upravit metadata

en: Edit the metadata tags
cs: Upravit tagy metadat

en: Edited labels
cs: Upravené popisky

en: Editing a &clip can move other clips
cs: Úprava &klipu může způsobit posunutí jiných klipů

en: Editing and greyed out Menus
cs: Úpravy a šedě zobrazená menu

en: Effe&ct
cs: Efe&kty

en: Effect Settings
cs: Nastavení efektu

en: Effects Preview
cs: Zkoušky efektů

en: Emeritus Developers
cs: Bývalí vývojáři

en: Empty
cs: Prázdné

en: Enable &dragging of left and right selection edges
cs: &Povolit přetahování levé a pravé hranice výběru

en: Enable Meter
cs: Povolit ukazatel

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Encoded By:
cs: Enkódováno:

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: End
cs: Konec

en: End Date and Time
cs: Datum a čas konce

en: End Time
cs: Koncový čas

en: Energy
cs: Energie

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
cs: Energie                  -- znamená: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
cs: Vylepšená autokorelace

en: Enter Nyquist Command:
cs: Vložit Nyquist příkaz:

en: Enter a sample rate in Hz (per second) between 1 and 100000:
cs: Vložte rychlost v Hz (vzorků za vteřinu) v rozmezí 1 a 100000:

en: Enter name of new chain
cs: Vložte název nové sady

en: Enter the desired name of the curve
cs: Zadejte  název křivky

en: Enter track name
cs: Vložte název stopy

en: Envelope
cs: Obálka

en: Envelope Tool
cs: Obálka

en: Envelope Tool	F2
cs: Obálka	F2

en: Equalization
cs: Ekvalizace

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
cs: Ekvalizace od Martyna Shawa a Mitche Goldena

en: Equalization...
cs: Ekvalizace...

en: Equalize soft and loud sections
cs: Vyrovnat tiché a hlasité části

en: Error
cs: Chyba

en: Error (file may not have been written): %s
cs: Chyba (soubor možná nebyl zapsán): %s

en: Error Initializing Audio
cs: Chyba při inicializaci zvuku

en: Error importing
cs: Chyba při importu

en: Error loading EQ curve
cs: Chyba při načítání EQ křivky

en: Error loading keyboard shortcuts
cs: Chyba při načítání klávesových zkratek

en: Error loading metadata
cs: Chyba při načítání metadat

en: Error locking temporary folder
cs: Chyba při zamykání dočasného adresáře

en: Error opening file
cs: Chyba při načítání souboru.

en: Error opening file or project
cs: Chyba při otevírání souboru nebo projektu

en: Error opening project
cs: Chyba při otevírání projektu

en: Error parsing Allegro file.
cs: Chyba při načítání (parsování) Allegro souboru.

en: Error parsing MIDI file.
cs: Chyba při načítání (parsování) MIDI souboru.

en: Error saving keyboard shortcuts
cs: Chyba při ukládání klávesových zkratek

en: Error saving project
cs: Chyba při ukládání projektu

en: Error trying to save file:
cs: Chyba při ukládání souboru:

en: Error while opening sound device.
cs: Chyba při otevírání zvukového zařízení.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
cs: Chyba při otevírání zvukového zařízení. Prosím zkontrolujte nastavení výstupního zařízení a vzorkovací frekvenci projektu.

en: Error writing autosave file
cs: Chyba při ukládání záložního souboru

en: Error:
cs: Chyba:

en: Error: %hs at line %d
cs: Chyba: %s na řádce %d

en: Expand
cs: Rozšířit

en: Expo&rt Selection...
cs: Expo&rtovat výběr jako...

en: Export &Labels...
cs: Exportovat &popisky...

en: Export &Multiple...
cs: Exportovat &více souborů...

en: Export CleanSpeech &Presets...
cs: Exportovat &předvolby CleanSpeech...

en: Export File
cs: Exportovat soubor

en: Export Keyboard Shortcuts As:
cs: Exportovat klávesové zkratky jako:

en: Export Labels As:
cs: Exportovat popisky jako:

en: Export Multiple
cs: Vícenásobný export

en: Export Spectral Data As:
cs: Exportovat spektrální data jako:

en: Export format:
cs: Formát exportu:

en: Export location:
cs: Umístění exportu:

en: Exporting an Audio File
cs: Exportovat audio soubor

en: Exporting entire file at %d Kbps
cs: Exportuje se celý soubor se vzorkováním %d kbps

en: Exporting entire file at %d kbps
cs: Exportuje se celý soubor se vzorkováním %d kbps

en: Exporting entire file with %s preset
cs: Exportuje se celý soubor s předvolbou %s

en: Exporting entire file with VBR quality %s
cs: Exportuje se celý soubor s proměnným vzorkováním (VBR) %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
cs: Exportují se vybraná zvuková data při %d kbps

en: Exporting selected audio at %d kbps
cs: Exportují se vybraná zvuková data %d kbps

en: Exporting selected audio with %s preset
cs: Exportují se vybraná zvuková data s předvolbou %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
cs: Exportují se vybraná zvuková data ve VBR kvalitě %s

en: Exporting the entire project as %s
cs: Celý projekt se exportuje jako %s

en: Exporting the entire project as FLAC
cs: Celý projekt se exportuje jako FLAC

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
cs: Exportuji celý projekt jako Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project using command-line encoder
cs: Exportuji celý projekt pomocí command-line enkóderu

en: Exporting the selected audio as %s
cs: Vybraná zvuková data se exportují jako  %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
cs: Vybraná zvuková data se exportují jako FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
cs: Exportuji zvolené audio jako Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
cs: Exportuji zvolené audio pomocí command-line enkóderu

en: Extend Selection Range
cs: Rozšířit výběr

en: Extreme
cs: Extrémně

en: FFT Size
cs: FFT velikost

en: FLAC Export Setup
cs: Nastavení FLAC exportu

en: FLAC Files
cs: Soubory FLAC

en: FLAC files
cs: Soubory FLAC

en: FLAC import and export
cs: Import a export FLAC

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
cs: V tomto sestavení Audacity není podpora pro FLAC

en: Fade In
cs: Postupný náběh (Fade In)

en: Fade Out
cs: Do ztracena (Fade Out)

en: Fading In
cs: Vytváří se postupný náběh (fading in)

en: Fading Out
cs: Vytváří se efekt do ztracena (fading out)

en: Fast
cs: Rychlý

en: Fast Sinc Interpolation
cs: Rychlá Sinc interpolace

en: Features
cs: Funkce

en: Feedback (%):
cs: Zpětná vazba (feedback) (%):

en: File
cs: Soubor

en: File Format Support
cs: Formáty souborů

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
cs: Soubor může být nesprávný nebo poškozený: 
    %s

en: File name prefix:
cs: Předpona jména souboru:

en: Fill in silence for missing display data [this session only]
cs: Nahradit ztracená data tichem [jen pro toto otevření]

en: Find &Zero Crossings	Z
cs: Najít průsečíky s &nulou	Z

en: Find Clipping
cs: Najít clipping

en: Find Clipping...
cs: Hledání clippingu...

en: First file name:
cs: První jméno souboru:

en: Fit &Vertically	Ctrl+Shift+F
cs: Přizpůsobit výš&ce okna	Ctrl+Shift+F

en: Fit Project
cs: Celý projekt

en: Fit Selection
cs: Přizpůsobit výběru

en: Fit project in window
cs: Přizpůsobit projekt velikosti okna

en: Fit selection in window
cs: Přizpůsobit výběr velikosti okna

en: Flat
cs: Plochý

en: Font...
cs: Písmo...

en: Format Change
cs: Změna formátu

en: Format:
cs: Formát:

en: Free Space:
cs: Volné místo:

en: Frequency (Hz)
cs: Frekvence (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
cs: Frekvence (Hz)	Úroveň (dB)

en: Frequency (Hz):
cs: Frekvence (Hz):

en: Frequency (Hz):   from
cs: Frekvence (Hz): z

en: Frequency Analysis
cs: Frekvenční analýza

en: Frequency smoothing (Hz):
cs: Vyhlazení frekvence (Hz):

en: From Internet
cs: Z internetu

en: Function:
cs: Funkce:

en: GPL License
cs: Licence GPL

en: Gain
cs: Hlasitost

en: Generating DTMF tones
cs: Generují se DTMF tóny

en: Generating Noise
cs: Generuje se šum

en: Generating Silence
cs: Generuji ticho

en: Generating Tone
cs: Generuji tón

en: Genre
cs: Žánr

en: Genre:
cs: Žánr:

en: Genres
cs: Žánry

en: Get Noise Profile
cs: Získat profil šumu

en: Graphic EQ
cs: Grafický ekvalizér

en: Header:
cs: Hlavička:

en: Heavier
cs: Těžší

en: Heaviest
cs: Nejtěžší

en: Heavy
cs: Těžký

en: Help
cs: Nápověda

en: Help on the Internet
cs: Nápověda na internetu

en: Help:
cs: Nápověda:

en: High-quality Sinc Interpolation
cs: Vysoce kvalitní konvertor vzorkovací rychlosti

en: High-quality dither:
cs: Vysoce kvalitní konvertor vzorkovací rychlosti:

en: High-quality sample rate converter:
cs: Vysoce kvalitní konvertor vzorkovací rychlosti:

en: High-quality:
cs: Vysoká kvalita:

en: Hold recorded data in memory until recording is stopped
cs: Ponechat data v paměti dokud není nahrávání zastaveno.

en: Horizontal Stereo
cs: Horizontální stereo

en: I&mport CleanSpeech Presets...
cs: I&mportovat předvolby CleanSpeech...

en: ID3 tag support
cs: Podpora pro ID3 tagy

en: If you have more than one Audio Track, you can export each track as a separate file,
    or if you have a Label Track, you can export a new file for each label.
    
    This project does not have multiple tracks or a Label Track, so you cannot export multiple files.
cs: Jestliže máte více než jednu zvukovou stopu, můžete exportovat každou do zvláštního souboru.
    Pokud existuje popisová stopa, můžete vyexportovat nový soubor pro každou popsanou oblast.
    
    Tento projekt neobsahuje více stop ani popisovou stopu, takže vícenásobný export nelze použít.

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
cs: Váš projekt nebude uložen na disk. Skutečně pokračovat?

en: Import Labels
cs: Importovat popisy (Labels)...

en: Import MIDI
cs: Importovat &MIDI...

en: Import Raw Data
cs: Importovat Raw data

en: Import via QuickTime
cs: Import pomocí QuickTime

en: Imported '%s'
cs: Importováno '%s'

en: Imported MIDI from '%s'
cs: Importováno MIDI z '%s'

en: Imported labels from '%s'
cs: Importované popisy (labels) z '%s'

en: Importing %s File...
cs: Importuje se %s soubor...

en: Importing %s...
cs: Importuje se %s...

en: In Browser
cs: V prohlížeči

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
cs: Uveďte také jméno zvukového souboru nebo projektu Audacity, který se má otevřít.

en: Include audio before first label
cs: Včetně zvukových dat před první popiskou

en: Increase gain on focused track	Alt+Shift+Up
cs: Zvětšit citlivost v aktivní stopě	Alt+Shift+Up

en: Individual Theme Files
cs: Jednotlivé soubory vzhledu

en: Inner fade down length:
cs: Vnitřní sestupná hrana:

en: Inner fade up length:
cs: Vnitřní náběžná hrana:

en: Input Device
cs: Vstupní zařízení

en: Input Meter
cs: Měřič vstupu

en: Input Source
cs: Vstupní zdroj

en: Input Volume
cs: Vstupní hlasitost

en: Input level meter - click to monitor input
cs: Ukazatel úrovně vstupu - klikněte, pokud chcete monitorovat vstup.

en: Insane
cs: Nesmyslný

en: Insert &After
cs: Vložit z&a

en: Insert &Before
cs: Vložit &před

en: Inspecting project file data...
cs: Kontrolují se data projektu...

en: Installation Prefix:
cs: Instalační prefix:

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Internal logic fault
cs: Vnitřní logická chyba

en: Interpolation:
cs: interpolace:

en: Invalid Vorbis bitstream header
cs: Chybná Vorbis bitstream hlavička

en: Invalid duration in LOF file.
cs: Chybná délka LOF souboru.

en: Invalid rate.
cs: Chybná rychlost.

en: Invalid sample rate
cs: Nesprávná vzorkovací rychlost

en: Invalid track offset in LOF file.
cs: Chybná pozice stopy v LOF souboru.

en: Invalid window offset in LOF file.
cs: Chybná pozice okna v LOF souboru.

en: Invert
cs: Invertovat

en: Inverting
cs: Invertuji

en: Join
cs: Spojit

en: Join Labels
cs: Spojit popisky

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
cs: Spojeno %.2f sekund na t=%.2f

en: Joined labeled regions
cs: Spojené oblasti s popiskami

en: Key Bindings
cs: Mapování kláves

en: Key Combination
cs: Kombinace kláves

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: LAME MP3 Library:
cs: Knihovna LAME MP3:

en: LFO Frequency (Hz):
cs: LFO frekvence (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
cs: LFO Startovní fáze (deg.):

en: LOF Error
cs: LOF chyba

en: La&beled Regions...
cs: Obla&sti s popiskami...

en: Label
cs: Popiska

en: Label Edit
cs: Úprava popisky

en: Label Track Font
cs: Písmo pro popisové stopy

en: Labels
cs: Popisky

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
cs: Zpoždění (vteřiny)	Frekvence (Hz)	Úroveň

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Latency
cs: Latence

en: Latency correction:
    (negative = backwards)
cs: Úprava latence:(záporná = nazpět)

en: Latency problem
cs: Problém latence

en: Left
cs: Levý

en: Left Channel
cs: Levý kanál

en: Left,
cs: Levý,

en: Left-Click
cs: Levé myšítko

en: Left-Double-Click
cs: Dvojitý klik levým myšítkem

en: Left-Drag
cs: Tažení  za levé myšítko

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
cs: Levé=zvětšit, Pravé=zmenšit,Střední=normální velikost

en: Length
cs: Délka

en: Length (seconds)
cs: Délka (sekundy)

en: Length (seconds):   from
cs: Délka (sekundy):     od

en: Length of filter:
cs: Délka filtru:

en: Length of preview:
cs: Délka zkušebního poslechu:

en: Level:
cs: Úroveň:

en: Leveller
cs: Úrovně (Leveller)

en: Leveller by Lynn Allan
cs: Úrovně (Leveller) od Lynna Allana

en: Leveller...
cs: Úrovně...

en: Levels To Discard
cs: Úrovně k odstranění

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
cs: Libresample od Dominica Mazzoniho a Julia Smithe

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
cs: Libsamplerate od Erika de Castra Lopa

en: Libsamplerate error: %d
cs: Chyba Libsamplerate: %d

en: Light
cs: Lehký

en: Linear
cs: Lineární

en: Linear frequency
cs: Lineární frekvence

en: Linear frequency scale
cs: Lineární frekvenční měřítko

en: List of Files in basic text format
cs: Seznam souborů prostého textu

en: Load Files
cs: Otevřít soubory

en: Load Theme Cache
cs: Načíst vyrovnávací paměť vzhledu

en: Load Theme Cache At Startup
cs: Načíst vyrovnávací paměť při startu

en: Loaded %d keyboard shortcuts
cs: Načteno %d klávesových zkratek

en: Loading keyboard shortcuts
cs: Načítám klávesové zkratky

en: Locate Lame
cs: Najít Lame

en: Location of %s:
cs: Umístění %s:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Log frequency
cs: Log frekvence

en: Logarithmic
cs: Logaritmické

en: Long period:
cs: Dlouhý posun:

en: Lower speed limit
cs: Dolní limit rychlosti

en: Lyricist:
cs: Text:

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
cs: MIDI stopy nemohou být posunuty zvlášť, to lze udělat jen u zvukových stop.

en: MP2 Export Setup
cs: Nastavení exportu do MP2

en: MP2 Files
cs: Soubory MP2

en: MP2 export
cs: Export do MP2

en: MP3 Export Library
cs: Knihovna pro exportu do MP3

en: MP3 Export Setup
cs: Nastavení exportu do MP3

en: MP3 Files
cs: Soubory MP3

en: MP3 Importing
cs: Import MP3

en: MP3 Library Version:
cs: Verze MP3 knihovny:

en: MP3 Library:
cs: MP3 knihovna:

en: MP3 exporting plugin not found
cs: Plugin pro export do MP3 nebyl nalezen

en: MP3 files
cs: Soubory MP3

en: Made '%s' a stereo track
cs: Vytvořit '%s' stereo stopu

en: Main Mix
cs: Hlavní mix

en: Make Labels
cs: Vytvořit popisky

en: Make Stereo
cs: Vytvořit stereo

en: Make Stereo Track
cs: Vytvořit stereo stopu

en: Manage History
cs: Přehled historie

en: Master Gain Control
cs: Hlavní hlasitost

en: Max silence duration:
cs: Maximální délka ticha:

en: Max spike width (higher is more sensitive):
cs: Maximální šířka špičky (vyšší je citlivější):

en: Maximum Frequency (Hz):
cs: Maximální frekvence (Hz):

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
cs: Maximální frekvence musí být v rozsahu 100 Hz - 100,000 Hz

en: Maximum length of attribute '%s' is %d characters. Data was truncated.
cs: Maximální délka atributu '%s' je %d znaky. Data byla zkrácena.

en: Maximum pause:
cs: Maximální pauza:

en: Media read error
cs: Chyba při čtení média

en: Medium
cs: Střední

en: Merge
cs: Sloučit

en: Merged Clips
cs: Sloučené klipy

en: Message
cs: Zpráva

en: Meter
cs: Metronom

en: Meter Preferences
cs: Předvolby grafického ukazatele

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
cs: Obnovovací frekvence ukazatele [1-100]:

en: Mi&x and Render
cs: S&míchat a vykreslit

en: Mi&xer Toolbar
cs: Mi&xážní panel

en: Middle-Click
cs: Prostřední myšítko

en: Minimum Amplitude (dB):
cs: Minimální amplituda (dB):

en: Minimum Frequency (Hz):
cs: Minimální frekvence (Hz):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
cs: Minimální frekvence musí být nejméně 0 Hz

en: Missing alias file: (%s)
cs: Chybějící alias soubor: (%s)

en: Missing data file: (%s.au)
cs: Chybějící datový soubor: (%s.au)

en: Missing summary file: (%s.auf)
cs: Chybějící sumární soubor: (%s.auf)

en: Mix
cs: Mixér

en: Mix and Render to New Track	Ctrl+Shift+M
cs: Smíchat a vykreslit do nové stopy	Ctrl+Shift+M

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
cs: Do jedné nové mono stopy bylo smícháno a vykresleno %d stop

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
cs: Do jedné nové stereo stopy bylo smícháno a vykresleno %d stop

en: Mixer
cs: Mixér

en: Mixing and rendering tracks
cs: Míchání a vykreslení stop

en: Mo&ve Cursor...
cs: Přesuno&ut kurzor...

en: Moderate
cs: Střední

en: Modes
cs: Režimy

en: Modified Label
cs: Upravená popiska

en: Mouse
cs: Myš

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
cs: Přiřazení myši (standardní hodnoty, nelze upravovat)

en: Move &Down
cs: Posunout &dolů

en: Move &Up
cs: Posuno&ut nahoru

en: Move Focus to Next Track	Down
cs: Následující stopa jako aktivní	Down

en: Move Focus to Next and Change Selection	Shift+Down
cs: Následující stopa jako aktivní a změnit výběr	Shift+Down

en: Move Focus to Previous Track	Up
cs: Předchozí stopa jako aktivní	Up

en: Move Focus to Previous and Change Selection	Shift+Up
cs: Předchozí stopa jako aktivní a změnit výběr	Shift+Up

en: Move Track
cs: Přesunout stopu

en: Move Track Down
cs: Přesunout stopu dolů

en: Move Track Up
cs: Přesunout stopu nahoru

en: Move clip up/down between tracks
cs: Přesunout klip nahoru nebo dolů mezi stopami

en: Moved '%s' %s
cs: Přesunuto '%s' %s

en: Moved Sample
cs: Přesunutý vzorek

en: Moved clip to another track
cs: Klip byl přesunut do jiné stopy

en: Moved gain slider
cs: Změna nastavení citlivosti (gain)

en: Moved pan slider
cs: Změna nastavení panorama (pan)

en: Multi Tool
cs: Vícenásobný nástroj

en: Multi Tool	F6
cs: Vícenástrojový režim	F6

en: Multi-Tool Mode
cs: Vícenástrojový režim

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
cs: Vícenástrojový režim: Cmd-, pro nastavení myši a klávesnice

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
cs: Vícenástrojový režim: Ctrl-P vyvolá předvolby myši a klávesnice

en: Mute
cs: Umlčet

en: Mute/Unmute focused track	Shift+U
cs: Umlčet/Zapnout aktivní stopu	Shift+U

en: NTSC frames
cs: NTSC snímky

en: Name
cs: Název

en: Name Change
cs: Pojmenovat změnu

en: Name files:
cs: Pojmenování souborů:

en: Name must not be blank
cs: Název nesmí být prázdný

en: Name...
cs: Název...

en: Names may not contain '%c' and '%c'
cs: Názvy nesmí obsahovat '%c' a '%c'

en: Never copy any audio
cs: Nikdy nekopírovat žádná zvuková data

en: New Label Track
cs: Nová popisová stopa

en: New Peak Amplitude (dB):
cs: Nová špičková amplituda (dB):

en: New Project
cs: Nový projekt

en: New Temporary Directory
cs: Nový dočasný adresář

en: New Track
cs: Nová stopa

en: New sample rate (Hz):
cs: Nová vzorkovací frekvence (Hz):

en: New selection length:
cs: Nová délka výběru:

en: New...
cs: Nový...

en: Next Tool	D
cs: Další nástroj	D

en: No
cs: Ne

en: No Genres
cs: Žádné žánry

en: No Local Help
cs: Místní nápověda neexistuje

en: No chain selected
cs: Není vybrána sada

en: No endianness
cs: Bez endianness

en: No labels to export.
cs: Žádné popisky k exportu.

en: No tracks are selected! Use Ctrl-A (Select All)
    Choose Export... to export all tracks.
cs: Nejsou vybrány žádné stopy! Všechny stopy vyexportujte
    použitím Ctrl-A (vybrat vše) a dále příkazem Exportovat... .

en: Noise Generator
cs: Generátor šumu

en: Noise Removal
cs: Odstranění šumu

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
cs: Odstranění šumu od Dominica Mazzoniho

en: Noise Removal...
cs: Odstranění šumu...

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
cs: Práh šumu (sykot/hukot/šum prostředí)

en: Noise reduction (dB):
cs: Redukce šumu (dB):

en: Noise type
cs: Druh šumu

en: Noise...
cs: Šum...

en: None
cs: Nic

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
cs: Žádná z očekávaných komponent vzhledu
    nebyla nalezena:
      %s.

en: None-Skip
cs: Nic-přeskočit

en: Normalize
cs: Normalizovat

en: Normalize by Dominic Mazzoni
cs: Normalizace od Dominica Mazzoniho

en: Normalize maximum amplitude to
cs: Normalizovat maximální amplitudu na

en: Normalize to 0dB after compressing
cs: Po kompresi normalizovat na 0 dB

en: Normalize...
cs: Normalizovat...

en: Normalizing...
cs: Normalizuje se...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
cs: Toto není správná nebo podporovaná knihovna pro kódování do MP3.

en: Not an Ogg Vorbis file
cs: Toto není soubor Ogg Vorgis

en: Not enough data selected.
cs: Není vybráno dostatečné množství dat.

en: Note Track
cs: Notová stopa

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
cs: Poznámka: Stisknutí Cmd+Q ukončí. Všechny ostatní klávesy jsou platné.

en: Nothing to redo
cs: Žádná akce k zopakování

en: Nothing to undo
cs: Žádná akce k obnovení

en: Number of times to repeat:
cs: Počet opakování:

en: Numbering consecutively
cs: Postupné číslování

en: Nyquist Output:
cs: Výstup Nyquistu:

en: Nyquist Prompt...
cs: Příkazový řádek Nyquistu...

en: Nyquist did not return audio.
cs: Nyquist nevrátil žádné audio.

en: Nyquist returned the value:
cs: Nyquist vrátil hodnotu:

en: Nyquist returned too many audio channels.
cs: Nyquist vrátil příliš mnoho audio kanálů.

en: OK... Audacious!
cs: OK... Hezky!

en: Ogg Vorbis Export Setup
cs: Nastavení exportu do Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Files
cs: Soubory Ogg Vorgis

en: Ogg Vorbis Import and Export
cs: Import a export Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
cs: Soubory Ogg Vorgis

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
cs: V tomto sestavení Audacity není podpora pro Ogg Vorbis.

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
cs: Jen lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamicky linkované knihovny (*.dll)|*.dll|Všechny soubory (*.*)|*

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
cs: Pouze libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamické knihovny (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
cs: Pouze libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Soubory primárně sdílených objektů (*.so)|*.so|Rozšířené knihovny (*.so*)|*.so*|Všechny soubory (*)|*

en: Open Me&tadata Editor...
cs: Otevřít editor me&tadat...

en: Open Recent
cs: Otevřít nedávné

en: Open menu on focused track	Shift+M
cs: Otevřít menu aktivní stopy	Shift+M

en: Opening Audacity Project
cs: Otevírám Audacity projekt

en: Opening old project file
cs: Otevírá se starý projektový soubor

en: Options...
cs: Možnosti...

en: Orphaned blockfile: (%s)
cs: Opuštěný blokovací soubor: (%s)

en: Other Contributors
cs: Další přispěvatelé

en: Other Emeritus Team Members
cs: Další bývalí členové týmu

en: Other interface choices
cs: Další volby rozhraní

en: Other...
cs: Další...

en: Out of disk space
cs: Nedostatek místa na disku

en: Outer fade down length:
cs: Vnější sestupná hrana:

en: Outer fade up length:
cs: Vnější náběžná hrana:

en: Output Channels: %2d
cs: Výstupní kanály: %2d

en: Output Device
cs: Výstupní zařízení

en: Output Meter
cs: Měřič výstupu

en: Output Volume
cs: Výstupní hlasitost

en: Output level meter
cs: Ukazatel úrovně výstupu

en: Overwrite existing files
cs: Přepsat existující soubory

en: PAL frames (25 fps)
cs: PAL snímků (25 fps)

en: Pa&ge Setup...
cs: For&mát stránky...

en: Pan
cs: Vyvážení

en: Pan left on focused track	Alt+Shift+Left
cs: Posunout panorama v aktivní stopě doleva	Alt+Shift+Left

en: Pan right on focused track	Alt+Shift+Right
cs: Posunout panorama v aktivní stopě doleva	Alt+Shift+Right

en: Paste
cs: Vložit

en: Pasted from the clipboard
cs: Vloženo ze schránky

en: Pasted text from the clipboard
cs: Text vložený ze schránky

en: Pause
cs: Pozastavit (Pause)

en: Pause	P
cs: Zastavit (Pause)	P

en: Pause Recording on Silence
cs: Přerušit na hrávání pokud je ticho

en: Pencil
cs: Tužka

en: Percent Change:
cs: Procento změny:

en: Performing Echo
cs: Aplikuji echo

en: Performing Effect: %s
cs: Aplikuji efekt: %s

en: Performing Equalization
cs: Provádí se ekvalizace

en: Performing Repeat
cs: Provádím opakování

en: Phaser
cs: Fázor (Phaser)

en: Phaser by Nasca Octavian Paul
cs: Fázor od Nasca Octavian Paul

en: Phaser...
cs: Fázor (Phaser)...

en: Pink
cs: Růžový

en: Pitch (EAC)
cs: Výška tónu (EAC)

en: Pitch and Tempo Change support
cs: Podpora pro změnu ladění a tempa

en: Pitch:   from
cs: Výška: od

en: Pla&y Region...
cs: Oblast přeh&rávání...

en: Play
cs: Přehrát

en: Play (Shift for loop-play)
cs: Přehrát (shift pro přehrání ve smyčce)

en: Play Looped	L
cs: Přehrát ve smyčce	L

en: Play Looped	Shift+Spacebar
cs: Hrát ve smyčce	Shift+Spacebar

en: Play Meter
cs: Přehrávat metronom

en: Play One Second	1
cs: Přehrát jednu sekundu	1

en: Play To Selection	B
cs: Přehrát do výběru	B

en: Play at selected speed
cs: Přehrát nastavenou rychlostí

en: Play-at-speed
cs: Přehrát nastavenou rychlostí

en: Play/Stop	Spacebar
cs: Přehrát/Zastavit	Mezerník

en: Play/Stop and Set Cursor	Shift+A
cs: Přehrát/zastavit a nastavit kurzor	Shift+A

en: Playback
cs: Přehrávání

en: Playback Speed
cs: Rychlost přehrávání

en: Playing Audio
cs: Přehráhrává se zvuk

en: Please enter valid values.
cs: Zadejte prosím reálné hodnoty.

en: Please save and close the current project first.
cs: Nejprve prosím uložte a uzavřete současný projekt.

en: Plot Spectrum...
cs: Vykreslit spektrum...

en: Plug-in support
cs: Podpora zásuvných modulů

en: Plugin Settings
cs: Nastavení zásuvného modulu

en: Plugins %i to %i
cs: Moduly %i - %i

en: Plugins 1 to %i
cs: Moduly 1 - %i

en: Pre&view
cs: Vy&zkoušet

en: Preferences...
cs: Nastavení...

en: Preparing preview
cs: Připravuje se ukázka

en: Preset
cs: Předvolba

en: Press
cs: Stiskněte

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
cs: Obsah buňky editujte stisknutím F2 nebo dvojklikem.

en: Press F2 or double click to edit.
cs: Obsah buňky editujte stisknutím F2 nebo dvojklikem.

en: Preview not available
cs: Vyzkoušení není k dispozici

en: Previewing
cs: Vyzkoušení

en: Previous Tool	A
cs: Předchozí nástroj	A

en: Print
cs: Tisk

en: Problem encountered exporting presets.
cs: Problém při exportu předvoleb.

en: Processing Auto Duck...
cs: Aplikuje se Automatické zeslabení...

en: Program build date:
cs: Datum sestavení programu:

en: Progress
cs: Postup

en: Project Dependencies
cs: Závislosti projektu

en: Project Rate (Hz):
cs: Vzorkování (Hz):

en: Project check detected %d input file[s] being used in place
    ('alias files') are now missing.  There is no way for Audacity
    to recover these files automatically; you may choose to
    permanently fill in silence for the missing files, temporarily
    fill in silence for this session only, or close the project now
    and try to restore the missing files by hand.
cs: Kontrola projektu zjistila že chybí %d vstupních souborů,
    na které odkazují alias soubory. Audacity nemá možnost
    je automaticky opravit. Můžete zvolit, jestli se mají nahradit
    tichem trvale, nebo jen dočasně, nebo nyní zavřít projekt
    a pokusit se chybějící soubory obnovit ručně.

en: Project check detected %d missing audio data blockfile[s] (.au), 
    probably due to a bug, system crash or accidental deletion.
    There is no way for Audacity to recover this lost data
    automatically; you may choose to permanently fill in silence
    for the missing data, temporarily fill in silence for this
    session only, or close the project now and try to restore the
    missing data by hand.
cs: Kontrola projektu zjistila %d chybějících blokových souborů (.au)
    se zvukovými daty. Ke ztrátě došlo pravděpodobně v důsledku chyby
    programu, pádu systému nebo nechtěným vymazáním. Není způsob,
     jak by Audacity mohla tyto soubory obnovit automaticky. Ztracená data
     můžete trvale nebo dočasně nahradit tichem nebo nyní uzavřít projekt
    a zkusit provést obnovu ručně.

en: Project check detected %d missing summary file[s] (.auf).
    Audacity can fully regenerate these summary files from the
    original audio data in the project.
cs: Kontrola projektu zjistila %d chybějících součtových
    souborů (.auf). Audacity může tyto soubory zcela
    obnovit podle původních zvukových dat v projektu.

en: Project check found %d orphaned blockfile[s]. These files are
    unused and probably left over from a crash or some other bug.
    They should be deleted to avoid disk contention.
cs: Při kontrole projektu bylo nalezeno %d nevyužitých blokových souborů,které vznikly pravděpodobně při pádu programu nebo nějakou chybou. Tyto soubory by měly být odstraněny, aby se předešlo konfliktům.

en: Project check found inconsistencies inspecting the loaded project data;
    click 'Details' for a complete list of errors, or 'OK' to proceed to more options.
cs: V datech projektu byly zjištěny nesrovnalosti. Nalezené chyby se zobrazí,
    když kliknete na 'Podrobnosti'. Kliknutím na 'OK' se dostanete k dalším možnostem.

en: Project checker repaired file
cs: Projektová kontrola soubor opravila

en: Project depends on other audio files
cs: Projekt závisí na dalších zvukových souborech

en: Project was recovered
cs: Projekt byl obnoven

en: Quality
cs: Kvalita

en: Quality:
cs: Kvalita:

en: QuickTime files
cs: Soubory QuickTime

en: Quit Audacity
cs: Ukončit Audacity

en: R
cs: P

en: Rate Change
cs: Změna rychlosti

en: Ratio:
cs: Poměr:

en: Ratio: %.0f:1
cs: Poměr: %.0f:1

en: Ratio: %.1f:1
cs: Poměr: %.1f:1

en: Raw
cs: Neformátovaná data

en: Re&gion Save
cs: &Uložit výběr

en: Re&name
cs: Přejme&novat

en: Real-time dither:
cs: Míchání v reálném čase

en: Real-time sample rate converter:
cs: Konvertor vzorkovací rychlosti v reálném čase:

en: Real-time:
cs: V reálném čase:

en: Recent &Files...
cs: Poslední &soubory...

en: Record
cs: Nahrávat

en: Record	R
cs: Nahrávat	R

en: Record Meter
cs: Nahrávací ukazatel

en: Recorded Audio
cs: Nahraný zvuk

en: Recording
cs: Nahrávání

en: Recording - Choosing the Input Device
cs: Nahrávání - nastavení vstupního zařízení

en: Recording - Choosing the Input Source
cs: Nahrávání - nastavení zdroje vstupu

en: Recording - Setting the Input Level
cs: Nahrávání - nastavení vstupní úrovně

en: Recording Audio
cs: Nahrává se zvuk

en: Recording end
cs: Konec nahrávání

en: Recording not permitted
cs: Nahrávání není povoleno

en: Recording start
cs: Začátek nahrávání

en: Recover
cs: Obnovit

en: Recover Projects
cs: Obnovit projekty

en: Recoverable projects
cs: Projekty k obnovení

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
cs: Obnovením projektu nedojde k žádným změnám souborů na disku, dokud je neuložíte.

en: Rectangle
cs: Obdélníkový

en: Rectangular
cs: Obdélníkový

en: Regenerate summary files [safe and recommended]
cs: Obnovit součtové soubory [bezpečné a doporučené]

en: Regio&n Restore
cs: Obnovit výbě&r

en: Release build
cs: Ostrá verze

en: Remo&ve Tracks
cs: &Odstranit stopu(y)

en: Remove Track
cs: &Odstranit stopu(y)

en: Remove any DC offset (center on 0 vertically)
cs: Odstranit jakýkoliv DC posun (vycentrovat na 0 vertikálně)

en: Removed audio track(s)
cs: Odstraněné audio stopy

en: Removed track '%s.'
cs: Odstraněné stopy '%s.'

en: Removing Dependencies
cs: Odstraňování závislostí

en: Removing Noise
cs: Odstraňuji šum

en: Removing clicks and pops...
cs: Odstraňuje se praskot a šum...

en: Renamed '%s' to '%s'
cs: Přejmenováno '%s' na '%s'

en: Renamed file: %s
cs: Přejmenovaný soubor: %s

en: Render
cs: Vykreslit

en: Rendered all audio in track '%s'
cs: Všechny zvukové stopy v '%s' vykresleny

en: Repair
cs: Opravit

en: Repairing damaged audio
cs: Opravují se poškozená zvuková data

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Repeat %s	Ctrl+R
cs: Opakovat %s	Ctrl+R

en: Repeat Last Effect	Ctrl+R
cs: Opakovat předchozí efekt	Ctrl+R

en: Repeat by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
cs: Opakování od Dominica Mazzoniho && Vaughana Johnsona

en: Repeat...
cs: Opakovat...

en: Repeated %d times
cs: Opakovat %d-krát

en: Replace missing data with silence [permanent immediately]
cs: Nahradit chybějící data tichem [trvale]

en: Replace missing data with silence [permanent upon save]
cs: Nahradit chybějící data tichem [po uložení trvale]

en: Resample
cs: Převzorkovat

en: Resample Track
cs: Převzorkovat stopu

en: Resampled audio track(s)
cs: Převzorkované zvukové stopy

en: Resampling disabled.
cs: Převzorkování zakázáno.

en: Resampling track %d
cs: Převzorkování stopy %d

en: Reset Genres
cs: Resetovat žánry

en: Reset to Defaults
cs: Vrátit výchozí nastavení

en: Resonance:
cs: Rezonance:

en: Reverse
cs: Obrátit (Reverse)

en: Reversing
cs: Provádí se reverze

en: Right
cs: Pravý

en: Right Channel
cs: Pravý kanál

en: Right,
cs: Pravý,

en: Right-Click
cs: Pravé myšítko

en: Right-Drag
cs: Tažení pravým myšítkem

en: Row %d
cs: Řádek %d

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
cs: Současný běh dvou kopií Audacity může zapříčinit
    ztrátu dat nebo pád vašeho systému.

en: S&et
cs: Na&stavit

en: S&et Default
cs: Nastavit jako výchozí

en: S&how Metadata Editor prior to export step
cs: Před provedením exportu zobrazit editor &metadat

en: S&ort tracks by...
cs: Setřídit stopy p&odle...

en: Sample Edit
cs: Editace vzorku

en: Sample Rate Converter
cs: Převodník vzorkovací frekvence

en: Sample Rates
cs: Rychlosti vzorkování

en: Sample rate conversion
cs: Převodník vzorkovací frekvence

en: Sample rate:
cs: Rychlost vzorkování:

en: Sampling
cs: Vzorkování

en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: Save CleanSpeech Preset File As:
cs: Uložit soubor s předvolbami CleanSpeech jako:

en: Save Files
cs: Uložit soubory

en: Save Metadata As:
cs: Uložit metadata jako:

en: Save Project &As...
cs: Uložit projekt &jako...

en: Save Speech As:
cs: Uložit mluvené slovo jako:

en: Save Theme Cache
cs: Uložit vyrovnávací paměť vzhledu

en: Save changes before closing?
cs: Uložit změny před uzavřením?

en: Save changes?
cs: Uložit změny?

en: Saved
cs: Uloženo

en: Saved %s
cs: Uloženo %s

en: Saving an Audacity Project
cs: Ukládá se Audacity projekt

en: Saving project data files
cs: Ukládají se datové soubory

en: Saving recorded audio
cs: Nahraný zvuk se ukládá

en: Saving recorded audio to disk...
cs: Nahraný zvuk se ukládá na disk...

en: Sawtooth
cs: Sawtooth (pilový zub)

en: Scroll up or down
cs: Rolovat nahoru nebo dolů

en: Select
cs: Označit

en: Select Clip or Entire Track
cs: Vyberte ústřižek nebo celou stopu

en: Select Command
cs: Zvolte příkaz

en: Select a MIDI file...
cs: Vyberte MIDI soubor...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
cs: Vyberte několik sekund samotného šumu, aby Audacity věděla
    co se má filtrovat. Potom klikněte na Získat profil šumu.

en: Select a text file containing labels...
cs: Zvolte textový soubor s popiskami...

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
cs: Označte všechno co chcete filtrovat,
    zvolte míru filtrování šumu a klikněte na 'OK'.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
cs: Zvolte XML soubor obsahující klávesové zkratky pro Audacity...

en: Select any uncompressed audio file...
cs: Zvolte nějaký nekomprimovaný audio soubor...

en: Select curve:
cs: Vyberte křivku:

en: Select file(s) for batch processing...
cs: Výběr souborů pro dávkové zpracování...

en: Select one or more audio files...
cs: Zvolte jeden nebo více zvukových souborů...

en: Select threshold (lower is more sensitive):
cs: Nastavit práh (nižší je citlivější)

en: Select&...
cs: Vybra&t...

en: Selection
cs: Výběr

en: Selection
cs: Výběr

en: Selection Contract Left	Ctrl+Shift+Right
cs: Zmenšení výběru zleva	Ctrl+Shift+Šipka doprava

en: Selection Contract Right	Ctrl+Shift+Left
cs: Zmenšení výběru zprava	Ctrl+Shift+Šipka doleva

en: Selection End
cs: Konec výběru

en: Selection Extend Left	Shift+Left
cs: Rozšíření výběru doleva	Shitf+Šipka doleva

en: Selection Extend Right	Shift+Right
cs: Rozšíření výběru doprava	Shift+Šipka doprava

en: Selection Length
cs: Délka výběru

en: Selection Start:
cs: Začátek výběru:

en: Selection Tool
cs: Výběr

en: Selection Tool	F1
cs: Výběr	F1

en: Selection to End	Shift+End
cs: Označit do konce	Shift+End

en: Selection to Start	Shift+Home
cs: Rozšíření výběru na začátek	Shift+Home

en: Semitones (half-steps):
cs: Půltóny:

en: Sensitivity
cs: Citlivost

en: Set (or Extend) Left Selection
cs: Nastavit (nebo posunout) levou hranici výběru

en: Set (or Extend) Right Selection
cs: Nastavit  (nebo posunout) pravou hranici výběru

en: Set Left Selection Bound
cs: Nastavit levou hranici výběru

en: Set Range
cs: Nastavit rozsah

en: Set Range...
cs: Nastavit rozsah...

en: Set Rate
cs: Nastavit frekvenci

en: Set Right Selection Bound
cs: Nastavit pravou hranici výběru

en: Set Sample Format
cs: Nastavit formát vzorkování

en: Set Selection Point
cs: Nastavit bod výběru

en: Set Selection Point and Play
cs: Nastavit bod výběru a přehrát

en: Set Selection Range
cs: Nastavit rozsah výběru

en: Set range to '%d' - '%d'
cs: Nastavte rozsah na '%d' - '%d'

en: Settings folder:
cs: Adresář s nastavením:

en: Shaped
cs: Ohraničené

en: Shift-Drag
cs: Shift-Tažení za levé myšítko

en: Shift-Left-Click
cs: Shift-Levé myšítko

en: Shift-Wheel-Rotate
cs: Shift-Otáčení kolečkem

en: Short period:
cs: Krátký posun:

en: Show / Hide
cs: Zobrazit / Skrýt

en: Show Welcome Message at program start up
cs: Při startu programu zobrazit uvítací zprávu

en: Show output
cs: Zobrazit výstup

en: Show warnings about &temp files
cs: Zobrazova&t varování týkající se dočasných souborů

en: Sile&nce	Alt+L
cs: Tich&o	Alt+L

en: Silence
cs: Ticho

en: Silence Generator
cs: Generátor ticha

en: Silence Labels
cs: Popisky s tichem

en: Silence duration:
cs: Délka ticha:

en: Silence level (dB):
cs: Úroveň ticha (dB):

en: Silence selection
cs: Nahradit výběr tichem

en: Silence...
cs: Ticho...

en: Silenced labeled regions
cs: Umlčet pojmenované úseky

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
cs: Ztlumeny zvolené stopy na %.2f sekund od %.2f

en: Simple
cs: Jednoduchý

en: Sine
cs: Sinus

en: Size
cs: Velikost

en: Skip to End
cs: Přeskočit na konec

en: Skip to End	End
cs: Přeskočit na konec	End

en: Skip to Start
cs: Přeskočit na začátek

en: Skip to Start	Home
cs: Přeskočit na začátek	Home

en: Smart Recording
cs: Inteligentní nahrávání

en: Smooth at Sample
cs: Zaoblit na vzorku

en: Snap To
cs: Přilínaní

en: Snap To Off
cs: Vypnout přilínání

en: Snap To On
cs: Zapnout přilínání

en: Solo Button:
cs: Tlačítko Solo:

en: Solo/Unsolo focused track	Shift+S
cs: Zapnout nebo vypnout solo pro vybranou stopu	Shift+S

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
cs: Při posledním spuštění Audacity některé projekty nebyly správně uloženy.
    Následující projekty je možné automaticky obnovit:

en: Something went wrong after exporting %d file(s).
cs: Po exportu %d souborů došlo k chybám.

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
cs: Omlouvám se, ale efekt zásuvného modulu nemůže být aplikován na stereo stopy, u kterých  nesouhlasí individuální kanály.

en: Sorry, VST Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
cs: Omlouvám se, ale VST efekt nemůže být aplikován na stereo stopy, u kterých  nesouhlasí individuální kanály.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
cs: Omlouvám se, ale Vamp plugin nelze inicializovat.

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
cs: Vamp pluginy bohužel nemohou být aplikován na stereo stopy, u kterých  nesouhlasí individuální kanály.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
cs: Omlouvám se, ale efekt nemůže být aplikován na stereo stopy, u kterých  nesouhlasí individuální kanály.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
cs: Omlouvám se, ale Vamp plugin nelze načíst.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
cs: Omlouvám se, ale názvy cest delší než 256 znaků nejsou podporovány.

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
cs: Omlouvám se, ale tento efekt nemůže být aplikován na stereo stopy, u kterých  nesouhlasí individuální kanály.

en: Sort By Name
cs: Setřídit podle názvu

en: Sort By Time
cs: Setřídit podle času

en: Sound card mixer support
cs: Podpora mixéru zvukové karty

en: Sp&lit	Ctrl+I
cs: Rozdě&lit	Ctrl+I

en: Sp&lit Delete	Shift+Alt+K
cs: Rozdělit a vymazat	Shift+Alt+K

en: Special thanks:
cs: Zvláštní poděkování:

en: Specify Command Line Encoder
cs: Uveďte enkodér pro příkazovou řádku

en: Specify FLAC Options
cs: Upřesnit nastavení FLAC

en: Specify MP2 Options
cs: Upřesnit nastavení MP2

en: Specify MP3 Options
cs: Upřesnit nastavení MP3

en: Specify Ogg Vorbis Options
cs: Upřesnit nastavení Ogg Vorbis

en: Specify Uncompressed Options
cs: Upřesnit nastavení nekomprimovaného formátu

en: Spectrograms
cs: Spektrogramy

en: Spectrum
cs: Spektrum

en: Spectrum log(f)
cs: Záznam spektra (f)

en: SpectrumDisplay
cs: Zobrazení spektra

en: SpectrumLogDisplay
cs: Zobrazení logu spektra

en: Spike Cleaner
cs: Odstranění špiček

en: Spike Cleaner...
cs: Odstranění špiček...

en: SpikeCleaner by Lynn Allan
cs: Odstranění špiček od Lynna Allana

en: Spl&it Cut	Ctrl+Alt+X
cs: Rozděl&it a vyjmout	Ctrl+Alt+X

en: Spli&t	Alt+I
cs: Rozděli&t	Alt+I

en: Split
cs: Rozdělit

en: Split Cut
cs: Rozdělit a vyjmout

en: Split Cut Labels
cs: Rozdělit a vyjmout popisky

en: Split D&elete	Ctrl+Alt+K
cs: R&ozdělit a vymazat	Ctrl+Alt+K

en: Split Delete
cs: Rozdělit a vymazat

en: Split Delete Labels
cs: Rozdělit a vymazat popisky

en: Split Deleted labeled regions
cs: Rozdělit smazané oblasti s popiskami

en: Split Labels
cs: Rozdělit popisky

en: Split Ne&w	Ctrl+Alt+I
cs: Rozdělit a &nový	Ctrl+Alt+I

en: Split New
cs: Rozdělit a nový

en: Split Stereo Track
cs: Rozdělit stereo stopu

en: Split at labels
cs: Rozdělit na popisech (labels)

en: Split files based on:
cs: Rozdělit soubory na základě:

en: Split labeled regions
cs: Rozdělit oblasti s popiskami

en: Split stereo track '%s'
cs: Rozdělit stereo stopu  '%s'

en: Split to new track
cs: Rozdělit do nové stopy

en: Split-cut to the clipboard
cs: Rozdělit a vyjmout do schránky

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
cs: Rozdělit a vyjmout oblasti s popiskami do schránky

en: Square
cs: Čtverec

en: Stages:
cs: Kroků:

en: Standard
cs: Standardní

en: Standard Autocorrelation
cs: Standardní autokorelace

en: Standard Vinyl RPM:   from
cs: Standardní otáčky vinylové desky:  z

en: Start
cs: Začátek

en: Start Date and Time
cs: Datum a čas začátku

en: Start Monitoring
cs: Začít monitorovat

en: Start Time
cs: Počáteční čas

en: Start and stop must be greater than 0.
cs: Počátek a konec musí být větší než 0.

en: Start offset:
cs: Počáteční posuv:

en: Start threshold (samples):
cs: Počáteční práh (vzorky):

en: Step 1
cs: Krok 1

en: Step 2
cs: Krok 2

en: Stereo to Mono Effect not found
cs: Efekt Stereo na mono nebyl nalezen

en: Stop Monitoring
cs: Konec monitorování

en: Stop threshold (samples):
cs: Koncový práh (vzorky):

en: Successfully exported %d file(s).
cs: %d bylo úspěšně vyexportováno.

en: T&ools Toolbar
cs: Panel &nástrojů

en: Tag Name
cs: Jméno tagu

en: Tag Value
cs: Hodnota tagu

en: Template
cs: Šablona

en: Temporarily replace missing data with silence [this session only]
cs: Dočasně nahradit chybějící data tichem [je pro toto otevření]

en: Temporary files directory
cs: Adresář dočasných souborů

en: Test Mode
cs: Testovací režim

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
cs: Textové soubory (*.txt)|*.txt|Všechny soubory (*.*)|*.*

en: The Maximum Number of Notes must be an integer in the range 1..128
cs: Maximální počet not musí být celé číslo v rozmezí 1..128

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
cs: Tento opravný efekt je určen k použití na velmi krátkých úsecích poškozeného záznamu (do 128 vzorků).
    
    Nastavte si velké zvětšení a zvolte malou část k opravě.

en: The entered value is invalid
cs: Zadaná hodnota není správná

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
cs: Klávesová zkratka '%s' už je použita pro:
    
    '%s'

en: The maximum frequency must be an integer
cs: Maximální frekvence musí být integer

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
cs: Minimální amplituda (dB) musí být celé číslo

en: The minimum frequency must be an integer
cs: Minimální frekvence musí být celé číslo

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
cs: Systém rozpoznal další spuštěnou kopii Audacity.

en: The version of Audacity you are using does not support multiple time tracks.
cs: Verze Audacity, kterou používáte nepodporuje více časových stop.

en: Theme
cs: Vzhled programu

en: Theme Cache - Images && Color
cs: Vyrovnávací paměť vzhledu - obrázky && barva

en: There are no label tracks to export.
cs: Žádné popisové stopy k exportu.

en: There is not enough room available to paste the selection
cs: K vložení výběru není dost místa

en: There was a problem printing.
cs: Vyskytly se problémy s tiskem.

en: Theshold for silence:
cs: Práh šumu:

en: This determines how often the meter is refreshed.
    If you have a slower PC you may want to select a
    lower refresh rate (30 per second or lower), so that
    audio qualtiy is not affected by the meter display.
cs: Zde se nastavuje jak často se ukazatel obnovuje. Jestliže
    máte pomalejší počítač, možná bude lepší zvolit nižší
     obnovovací frekvenci (30 za sekundu nebo méně), aby
    kvalita zvuku nebyla ovlivňována zobrazováním ukazatele.

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s - you need to upgrade to
    a newer version to open this file.
cs: Soubor byl uložen Audacity %s.
    Vy používáte %s - jestliže tento soubor chcete
    otevřít, musíte přejít na novější verzi programu.

en: This is a beta version of the program.  It may contain bugs and unfinished features.  We depend on your feedback, so please visit our website and give us your bug reports and feature requests.
cs: Toto je betaverze programu. Může obsahovat chyby a nedokončené vlastnosti. Naše práce závisí na zpětné vazbě, kterou nám poskytnete. Takže prosím navštivte naši webovou stránku a nahlaste nám chyby a napište žádosti o vlastnosti, které by měly být v budoucích verzích.

en: This is a stable, completed release of Audacity. However, if you find a bug or have a suggestion, please contact us. We depend on feedback from users in order to continue to improve Audacity. For more information, visit our website.
cs: Toto je stabilní, dokončené vydání Audacity. Nicméně, pokud najdete chybu, či máte připomínku, prosím, spojte se s námi. Zlepšování Audacity závisí na zpětné vazbě od uživatelů. Více informací najdete na naší domovské stránce.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
cs: Tato verze Audacity nebyla kompilována s podporou %s.

en: Threshold for Noise:
cs: Práh šumu:

en: Threshold for silence:
cs: Práh ticha:

en: Threshold:
cs: Práh:

en: Threshold: %d dB
cs: Práh: %d dB

en: Time Control
cs: Časové ovládání

en: Time Shift Tool
cs: Časový posuv

en: Time Shift Tool	F5
cs: Časový posuv	F5

en: Time shift all clips in track
cs: Časový posun všech klipů ve stopě

en: Time shift clip or move up/down between tracks
cs: Časový posun klipu nebo přesun mezi stopami nahoru nebo dolu

en: Time-Shift
cs: Časový posuv

en: Title
cs: Titul:

en: Title:
cs: Titul:

en: To [[welcome|Welcome screen]]
cs: Na [[welcome|Uvítací obrazovka]]

en: To get a free copy of Lame, click here -->
cs: Volně dostupnou kopii Lame získáte kliknutím sem  -->

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
cs: Aby mohlo být vykresleno spektrum, musí mít všechny stopy stejnou vzorkovací frekvenci.

en: To use Draw, choose 'Waveform' in the Track Drop-down Menu.
cs: Pokud chcete použít Kreslení, zvolte 'Křivka' z rozbalovacího menu stopy.

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
cs: Kreslení je možné použít, když budete zvětšovat pohled, dokud neuvidíte jednotlivé vzorky.

en: Toggle Focused Track	Ctrl+Spacebar
cs: Přepnout vybranou stopu	Ctrl+Spacebar

en: Toggle Focused Track	NUMPAD_ENTER
cs: Přepnout vybranou stopu	NUMPAD_ENTER

en: Toggle Focused Track	Return
cs: Přepnout vybranou stopu	Return

en: Tone Generator
cs: Tónový generátor

en: Tone duration:
cs: Délka tónu:

en: Tone...
cs: Tón...

en: Tone/silence ratio:
cs: Poměr tónu a ticha:

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
cs: Je vybráno příliš mnoho audia. Může být analyzováno jen počátečních %.1f vteřin.

en: Tool
cs: Nástroj

en: Tools
cs: Nástroje

en: Track
cs: Stopa

en: Track %d
cs: Stopa %d

en: Track &Start to Cursor	Shift+J
cs: Začátek &stopy na kurzor 	Shift+J

en: Track Name
cs: Jméno stopy

en: Track Number
cs: Číslo stopy

en: Track Number:
cs: Číslo stopy:

en: Track Panel
cs: Panel stopy

en: Track Remove
cs: Odstranit stopu

en: Track Title
cs: Jméno stopy

en: Tracks
cs: Stopy

en: Tracks are too long to repeat the selection.
cs: Stopy jsou příliš dlouhé pro opakování výběru.

en: Tracks sorted by name
cs: Stopy jsou setříděné podle názvu

en: Tracks sorted by time
cs: Stopy jsou setříděné podle času

en: Transcri&ption Toolbar
cs: Pře&pisovací Panel

en: Transcription
cs: Transkripce

en: Tri&m	Ctrl+T
cs: Oříznou&t	Ctrl+T

en: Triangle
cs: Trojúhelník

en: Trim
cs: &Oříznou

en: Trim file to selection
cs: Oříznout soubor podle výběru

en: Trim outside selection
cs: Odstranit všechno kolem výběru

en: Truncate Silence
cs: Ořezat ticho

en: Truncate Silence...
cs: Ořezat ticho...

en: Truncating Silence...
cs: Ořezává se ticho...

en: Turn Grid Snap Off
cs: Nepřilínat k mřížce

en: Turn Grid Snap On
cs: Přilínat k mřížce

en: Turn Snap-To Off
cs: Vypnout přilínání

en: Turn Snap-To On
cs: Zapnout přilínání

en: Unable to determine
cs: Není možno určit

en: Unable to export
cs: Export není možný

en: Unable to open genre file.
cs: Není možné otevřít žánrový soubor.

en: Unable to open target file for writing
cs: Cílový soubor není možné otevřít pro čtení

en: Unable to open/create test file
cs: Nelze otevřít/vytvořit testovací soubor

en: Unable to remove '%s'
cs: '%s' nelze odstranit

en: Unable to rename '%s' to '%s'
cs: '%s' nelze přejmenovat na '%s'

en: Unable to save genre file.
cs: Není možné uložit žánrový soubor.

en: Uncompressed Export Setup
cs: Nastavení nekomprimovaného exportu

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo History
cs: Historie změn (undo)

en: Unknown command line option: %s
cs: Neznámá volba řádkového příkazu: %s

en: Unsupported Formats
cs: Nepodporované formáty

en: Up Octave
cs: O oktávu výš

en: Upper speed limit
cs: Horní limit rychlosti

en: Use right mouse button or context key to change format
cs: Formát změníte pomocí pravého myšítka nebo kontextové klávesy

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
cs: Více projektů najednou je možné otevřít pomocí příkazů Soubor-Nový
    nebo Otevřít v právě spuštěné Audacity.

en: Using Label/Track Name
cs: Použít popisku/název stopy

en: Using block size of %ld
cs: Používám velikost bloku %ld

en: Using:
cs: Používá:

en: VST Plug-in parameters:
cs: Parametry pro VST plug-in

en: Value
cs: Hodnota

en: Variable
cs: Proměnná

en: Variable Speed:
cs: Proměnná rychlost:

en: Vertical Ruler
cs: Svislé měřítko

en: Vertical Stereo
cs: Vertikální Stereo

en: Vorbis version mismatch
cs: Zmatek ve verzi Vorbisu

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
cs: WAV, AIFF, a další nekomprimované typy

en: Wah Frequency Offset (%):
cs: Offset kvákací (wah) frekvence (%):

en: Wahwah
cs: Kvákadlo (Wahwah)

en: Wahwah by Nasca Octavian Paul
cs: Kvákadlo (Wahwah) od Nasca Octavian Paul

en: Wahwah...
cs: Kvákadlo (Wahwah)...

en: Waiting to start recording at %s.
cs: Čeká se na začátek nahrávání %s.

en: Warning
cs: Varování

en: Warning: there is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in your preferences.
cs: Varování: na tomto disku je velmi málo volného místa. Prosím zvolte v nastavení jiný dočasný adresář.

en: Waveform
cs: Křivka

en: Waveform (dB)
cs: Křivka (dB)

en: Waveform:
cs: Křivka:

en: WaveformDBDisplay
cs: Zobrazení DB křivky

en: WaveformDisplay
cs: Zobrazení křivky

en: Welcome to Audacity
cs: Vítejte v Audacity

en: Welcome to Audacity version %s
cs: Vítejte v Audacity verze %s

en: Welcome!
cs: Vítejte!

en: Wheel-Rotate
cs: Otáčení kolečkem

en: When exporting tracks to an audio file
cs: Při exportu stop do audio souboru

en: When importing audio files
cs: Při importu audio souborů

en: When saving a project that depends on other audio files
cs: Při ukládání projektů, které závisejí na dalších zvukových souborech

en: Whenever a project depends on other files:
cs: Když projekt závisí na dalších souborech:

en: Where is %s?
cs: Kde je %s?

en: White
cs: Bílý

en: Window type:
cs: Druh okna:

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
cs: Soubor Windows PCM Audio (*.wav)|*.wav

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
cs: XML soubory (*.xml)|*.xml|Všechny soubory (*.*)|*.*

en: Year
cs: Rok:

en: Year:
cs: Rok:

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
cs: Chystáte se uložit souboa %s pod jménem "%s".
    
    Obvykle názvy těchto souborů končí na ".%s" a některé programy neumí otevřít soubory s nestandardními příponami.
    
    Opravdu chcete uložit tento soubor pod tímto jménem?

en: You must first select some audio for this to use.
cs: Před použitím musíte vybrat zvuková data.

en: You must select a track first.
cs: Nejdříve musíte zvolit stopu.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
cs: Je vybrána stopa, která neobsahuje audio data.Automatické zeslabení může zpracovávat jen audio stopy.

en: You will not be able to play or record audio.
cs: Nebudete moci přehrávat nebo nahrávat zvuk.

en: Your project currently depends on the presence of other files.
    Copy audio from the following files into your project to make it self-contained?
    This will need more disc space but is safer.
cs: Váš projekt nyní závisí na přítomnosti dalších souborů.
    Chcete překopírovat zvuková data z následujících souborů do vašeho projektu,
    aby byl nezávislý? Zabere to víc diskového prostoru, ale je to bezpečnější.

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files.
cs: Váš projekt není závislý na žádných externích zvukových souborech.

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
cs: Stopy budou v exportovaném souboru přemixovány na jeden mono kanál.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
cs: Stopy budou v exportovaném souboru přemixovány do dvou stereo kanálů.

en: Zoom
cs: Zvětšit

en: Zoom &In	Ctrl+1
cs: Z&většit	Ctrl+1

en: Zoom &Normal	Ctrl+2
cs: &Normální velikost	Ctrl+2

en: Zoom &Out	Ctrl+3
cs: Z&menšit	Ctrl+3

en: Zoom In
cs: Zvětšit

en: Zoom Out
cs: Zmenšit

en: Zoom Toggle
cs: Prohození zvětšení

en: Zoom Tool
cs: Lupa

en: Zoom Tool	F4
cs: Lupa	F4

en: Zoom default
cs: Výchozí zvětšení

en: Zoom in on Point
cs: Zvětšit na bod

en: Zoom in on a Range
cs: Zvětšit na rozsah

en: Zoom in or out
cs: Zvětšit nebo zmenšit

en: Zoom out on a Range
cs: Zmenšit na rozsah

en: Zoom out one step
cs: Zmenšit o krok

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
cs: od Dominica Mazzoniho && Vaughana Johnsona

en: by Leland Lucius
cs: od Lelanda Lucia

en: by Lynn Allan
cs: od Lynna Allana

en: by Nasca Octavian Paul
cs: napsal Nasca Octavian Paul

en: by Salvo Ventura (2006)
cs: od Salva Ventury (2006)

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
cs: napsali Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni

en: bytes
cs: bytů

en: custom
cs: uživatelský

en: down
cs: dolů

en: film frames (24 fps)
cs: filmové snímky (24 fps)

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
cs: hh:mm:ss + CDDA snímků (75 fps)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
cs: hh:mm:ss + NTSC drop snímků

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
cs: hh:mm:ss + NTSC non-drop snímků

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
cs: hh:mm:ss + PAL snímky (25 fps)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
cs: hh:mm:ss + filmových snímků (24 fps)

en: hh:mm:ss + milliseconds
cs: hh:mm:ss + milisekund

en: hh:mm:ss + samples
cs: hh:mm:ss + vzorků

en: hidden
cs: skryto

en: left
cs: doleva

en: milliseconds
cs: milisekund

en: minutes
cs: minut

en: n/a
cs: nemá význam

en: right
cs: doprava

en: same as left-drag
cs: stejné jako tažení vlevo

en: same as right-drag
cs: stejné jako tažení vpravo

en: same as select tool
cs: stejně jako nástroj výběru

en: same as zoom tool
cs: stejně jako nástroj zvětšení

en: samples
cs: vzorky

en: seconds
cs: sekund

en: to
cs: na

en: to Selection En&d
cs: na konec vý&běru

en: to Selection Star&t
cs: na začáte&k výběru

en: to Track &End	K
cs: na konec stopy	K

en: to Track &Start	J
cs: na začátek stopy	J

en: up
cs: nahoru

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
cs: pomocí SampleRate od Erik de Castro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
cs: pomocí SoundTouch od Olli Parviainen
